Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte

Izstādē «Riga COMM» varēs iepazīt RTU zinātnieku veikumu

9. oktobris, 2018
.
.
RTU DTI darbā pie uzlabotās armijas uniformas. Foto: DTI

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta (DTI) zinātnieku pētījuma rezultātus – uzlabotu armijas uniformu un viedtekstila prototipus būs iespējams aplūkot biznesa un tehnoloģiju izstādē «Riga COMM», kas 11.–12. oktobrī norisināsies Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, Ķīpsalas ielā 8. Par citu RTU pētnieku radītajiem inovatīvajiem produktiem varēs uzzināt arī konferencēs, kas norisināsies izstādes laikā. 

DTI pētnieku izstrādāto karavīru uniformu un viedtekstila prototipus varēs aplūkot Inovāciju stendā. Tie tapuši pētījuma «SWW — vieds un drošs darba apģērbs, #R006» gaitā. Viens no galvenajiem projekta uzdevumiem bija formas tērpu pilnveidošana un lielumatbilstības nodrošināšana. Tā kā Nacionālo bruņoto spēku rīcībā nav pilnīgu un profesionāli iegūtu kareivju antropometrisko datu (cilvēka ķermeņa mērījumi), tad šie dati tika iegūti ar DTI 3D cilvēka ķermeņa skeneri, iegūstot 160 gala lietotāju ķermeņu mērījumus. Arī izstādē aplūkojamie viedtekstila prototipi izveidoti īpaši izmantošanai armijas formas tērpiem. 

11. oktobrī plkst. 12.20 Mašīnmācīšanās konferences laikā RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes Lietišķo datorsistēmu institūta vadošais pētnieks Antons Mislēvičs prezentācijā «A pragmatic approach to implementing chatbots – RTU Leo showcase» iepazīstinās ar RTU radīto virtuālo asistentu Leo, kas konsultēja topošos RTU studentus par studiju iespējām RTU. 

12. oktobrī plkst. 17.30 Lietu konferences laikā spin-off jeb uzņēmuma «EHO Technologies», kurā darbojas RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Biomedicīnas inženierzinātņu un nanotehnoloģiju institūta profesors Aleksejs Kataševs un RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta vadošais pētnieks Aleksandrs Okss, pārstāvis Oskars Priede uzstāsies ar prezentāciju «Textile sensor technology: the journey from university lab to consumer». «EHO Technologies» tapusi viedā tekstila seglu sega ar iestrādātiem spiediena sensoriem. Sedli izmantojami slodzes kontrolei un paredzēti sedlu meistariem, treneriem un citiem ar jāšanas sportu saistītajiem speciālistiem un entuziastiem.

«Riga COMM 2018» mājaslapa
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

9. oktobris, 2018 plkst. 11:37

Līdzīgi raksti

Jaunumi