Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte

Ikšķiles skolēni ķīmiju iepazīst RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes laboratorijās

18. maijs
.
.
Ikšķiles skolēni ķīmiju iepazīst RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes laboratorijās
Ikšķiles vidusskolas skolēni RTU laboratorijās studentu uzraudzībā veica dažādus eksperimentus. Foto - no Ikšķiles vidusskolas arhīva

Ikšķiles vidusskolas 7.b klases skolēni šo pavasari pavadīja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) laboratorijās. Gatavojoties ķīmijas priekšmeta apgūšanai 8. klasē, viņi RTU jau iepazinās gan ar ķīmijas teoriju, gan praktiskajiem darbiem. 

Iniciatīvu bērnus ar ķīmiju iepazīstināt, pirms viņi uzsāk šī priekšmeta apgūšanu, izrādījuši skolēnu vecāki, uzrunājot MLĶF. Fakultātes pārstāvji — MLĶF asociētā profesore Inna Juhņeviča, 3. kursa studente Santa Bērziņa un 2. kursa students Kārlis Ēriks Kriķis — vispirms sagatavoja teorētisko daļu, iepazīstinot Ikšķiles skolēnus ar ķīmijas pamatiem, savukārt skolēni patstāvīgi gatavoja atbildes uz teorētiskajiem jautājumiem par attiecīgo laboratorijas darba tematu. 

Tad sekoja darbs MLĶF laboratorijās, kur Ikšķiles septītklasnieki MLĶF viesojās trīs reizes. Pirms laboratorijas darbiem tika apspriesta gan laboratorijas darbu teorija, gan arī skolēni iepazīstināti ar drošības aspektiem laboratorijas darbu laikā, un pēc tam viņi studentu uzraudzībā veica dažādus eksperimentus, kuru rezultāti un secinājumi tika kopīgi pārrunāti. Laboratorijas darbu temati bija: maisījumi, to pagatavošana un atdalīšana, blīvuma noteikšana šķīdumā un to izmantošana praksē, kā arī degšanas eksperimenti.
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

18. maijs plkst. 16:13

Līdzīgi raksti

Ziņas