Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte

Iepazīstinās ar pētījumiem un sadarbības iespējām transporta nozarē

18. marts
.
.
Foto: pixabay.com

25. martā plkst. 10.00 tiešsaistē notiks kārtējās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Pētniecības platformu brokastis – seminārs, kurā varēs uzzināt par uzņēmumu un valsts iestāžu attīstības plāniem transporta jomā un iepazīties ar aktuālajiem pētniecības projektiem transporta jomā. 

RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta asociētā profesore Aiga Barisa iepazīstinās ar izaicinājumiem un iespējām, kas saistītas ar ilgtspējīgu un atjaunīgu transporta enerģiju Latvijā. Savukārt Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Aeronautikas institūta vadošais pētnieks Nikolajs Kuļešovs stāstīs par ekonomiskiem risinājumiem satelītu nogādāšanai Zemes orbītā. 

Platformu brokastīs piedalīsies arī uzņēmumu un organizāciju pārstāvji. Satiksmes ministrijas Aviācijas departamenta direktors Artūrs Kokars iepazīstinās ar transporta attīstības pamatnostādnes 2021.–2027. gadam un stratēģiskajām prioritātēm aviācijā, bet VAS «Starptautiskā lidosta «Rīga»» valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa – ar lidostas «Rīga» vidēja termiņa darbības stratēģiju 2021.–2027. gadam. Platformu brokastīs piedalīsies arī elektrisko mikroautobusu ražotāja SIA «Electrify» projektu vadītājs Gatis Liepiņš.

Lai sekmētu dažādu zinātnieku sadarbību starpdisciplināros pētījumos tautsaimniecībai un sabiedrībai nozīmīgās jomās sešos zinātniskajos virzienos – drošība un aizsardzība, materiāli, procesi un tehnoloģijas, transports, enerģija un apkārtējā vide, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, materiāli, procesi un tehnoloģijas –, RTU darbojas pētniecības platformas. Zinātnieki regulāri tiekas platformu brokastīs, kur neformālā gaisotnē apmainās ar informāciju, veido kontaktus, regulāri uz pasākumu tiek aicināti arī dažādu nozaru uzņēmumu un organizāciju pārstāvji, paplašinot zinātnes un uzņēmēju sadarbību. 

Platformu brokastis notiek MS Teams platformā. 
 

Jaunumi