Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte

Erudīcijas konkursā skolēniem «BIO-GO-Higher» pēc pirmās kārtas līderos izvirzās divas skolas

15. novembris, 2021
.
.

15. novembrī sākas Baltijas Biomateriālu ekselences centra (BBCE) erudīcijas konkursa «BIO-GO-Higher» otrā kārta, kurā skolēni mērosies spēkiem bioloģijas zināšanās. Pirmajā kārtā līderos izvirzījušās komandas no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas un Siguldas Valsts ģimnāzijas.

Detalizēti komandu rezultāti – BBCE mājaslapā.

Konkursa pirmajā attālinātajā kārtā skolēni risināja uzdevumus, kas saistīti ar ķīmiju. Tos sagatavoja un vērtēja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Farmācijas fakultātes zinātnieki. Pirmā konkursa kārta ilga no 27. septembra līdz 29. oktobrim ar «Benu aptiekas» un «Mēness aptiekas» atbalstu. Tajā rezultātus iesniedza 19 skolēnu komandas. 

Otrās kārtas, kas veltīta bioloģijai, uzdevumus komandām sagatavo un vērtēs RSU Stomatoloģijas institūta zinātnieki. Tā notiks ar Valsts asinsdonoru centra atbalstu. Otrā kārta norisināsies līdz 22. decembrim. 

Nākamajā gadā sekos vēl divas attālinātas kārtas, kurās skolēni, izmantojot teorētiskās un praktiskās zināšanas inženierzinātnēs, dabaszinātnēs un medicīnā, risinās uzdevumus. Trešā kārta ilgs no nākamā gada 10. janvāra līdz 18. februārim, tajā skolēnu komandām būs jārisina ar fiziku saistīti uzdevumi. Ceturtajā kārtā, kas norisināsies no 7. marta līdz 14. aprīlim, uzdevumi būs saistīti ar medicīnu. Trešās kārtas uzdevumus sagatavos un vērtēs RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centrs, bet ceturtās – Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorija.

Konkurss «BIO-GO-Higher» tiek rīkots otro gadu, lai stiprinātu skolēnu zināšanas inženierzinātnēs un dabaszinībās, kā arī vairotu viņu interesi par implantmateriālu izmantošanu medicīnā. Tajā var piedalīties 10. un 11. klases skolēni. Konkurss norisinās visu mācību gadu, skolēnu komandām sacenšoties par galveno balvu – ceļojumu uz biomateriālu pētniecības centru Vācijā. 

Pagājušā gadā konkursā uzvarēja RTU Inženierzinātņu vidusskola, iegūstot lielāko kopējo punktu skaitu visās kārtās. 

Konkursā uzdevumus skolēniem sagatavos un vērtēs BBCE partneri. BBCE (GA Nr. 857287) ir vērienīgs zinātniskās kapacitātes paaugstināšanas projekts, kas sekmēs ekselences veidošanos jaunu biomateriālu izpētē un izstrādē kaulaudu atjaunošanai, sejas, mutes un žokļa ķirurģijai, ortopēdijai un citām jomām. Projektu īsteno RTU, RSU, RSU Stomatoloģijas institūts, OSI, AO Pētniecības institūts Davosā, Šveicē, un Fridriha-Aleksandra Erlangenas-Nirnbergas universitātes Biomateriālu centrs Vācijā. Tā īstenošanai 15 milj. eiro piešķirti no ES programmas «Apvārsnis 2020» un 15 milj. eiro nodrošina valsts, ERAF un projekta partneri. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

15. novembris, 2021 plkst. 10:25

Līdzīgi raksti

Jaunumi