Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte

Būs skatāma Agritas Krieviņas izstāde «Pastalas. Kādas tās ir?»

16. jūlijs, 2018
.
.
.

Kultūras un tautas mākslas centrā «Ritums», Jaunielā 29A, no 19. jūlija līdz 12. augustam būs skatāma Rīgas Tehniskās universitātes Materālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta docentes Agritas Krieviņas izstāde «Pastalas. Kādas tās ir?», kurā varēs iepazīties ar tradicionālo pastalu amatniecību, pētījumiem par to, kā arī skatīt dažādus pastalu atdarinājumus.

«Izstādi veidoju, jo vēlos parādīt, ar ko īpašas un atšķirīgas ir pastalas dažādos laikos un vietās. Muzeju darbinieki, redzot manu sajūsmu par atsevišķām pastalu niansēm, brīnījās, jo, viņuprāt, tās visas izskatās vienādi. Esmu secinājusi, ka ir ļoti daudz pastalu piegriešanas darināšanas veidu, un tie atkarīgi gan no novada īpatnībām, gan darinātāja meistarības, gan ādas materiāla un arī no paredzētā pielietojuma,» par izstādes ideju piebilst meistare, seno apavu pētniece un amatniece A. Krieviņa. 

Pastalas ir viens no senākajiem apavu veidiem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Vienkāršākais pastalu veids bija no viena četrstūraina ādas gabala piegriezti un ar siksniņu savelkami apavi. Ar pastalām saistās cilvēku pirmie mēģinājumi ādas materiālu piemērot kājas formai, lai pasargātu pēdu. 

Izstādes atklāšana notiks 19. jūlijā plkst. 17.00 Kultūras un tautas mākslas centrā «Ritums», Jaunielā 29A. Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz 17.00. Ieejas maksa pieaugušiem – 1,00 eiro, pensionāriem un bērniem no septiņu gadu vecuma – 0,70 eiro.
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

16. jūlijs, 2018 plkst. 10:46

Līdzīgi raksti

Jaunumi