Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte

Biomateriālu pētnieki satiekas starptautiskā konferencē

15. jūnijs
.
.
Foto: Elīna Karaseva, RTU

No 13. līdz 15. jūnijam Jūrmalā norisinās 15. gadskārtējā Skandināvijas Biomateriālu biedrības (ScSB) konference, kurā pulcējušies pētnieki no 18 valstīm.  

Šogad ScSB konferenci organizē Latvijas Materiālu pētīšanas biedrība (LMPB) ciešā sadarbībā ar Baltijas Biomateriālu ekselences centru (BBCE), Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) un Skandināvijas Biomateriālu biedrību (ScSB). Konferences temats – sasniegumi biomateriālu inženierijā. Prezentējamie temati ir saistīti, piemēram, ar biomateriālu izstrādi, in vitro un in vivo modeļiem un pētījumiem, lokālām zāļu piegādes sistēmām, implantu ražošanas procesiem, 3D printēšanu un izmantošanu klīnikā. 

ScSB konferences norise Jūrmalā bija iecerēta 2020. gadā, bet pandēmijas dēļ to nācās atcelt. 2021. gadā konference pulcēja biomateriālu pētniekus tiešsaistes režīmā, taču šogad iespēju tikties klātienē izmanto vairāk nekā 100 dalībnieku gan no akadēmiskās vides, gan industrijas. Šogad ScSB konferences organizatori uzsvaru ir likuši ne vien uz zinātniskajiem sasniegumiem, bet arī ir padomāts par to, lai konferences dalībnieki sajustu, izbaudītu un izgaršotu Latviju. 

15. gadskārtējā Skandināvijas Biomateriālu biedrības (ScSB) konference

Kopīgot rakstu

Jaunumi