Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte

Bērni iepazīst vecāku darbavietu

4. jūnijs, 2018
.
.
Bērni Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas laboratorijā. Foto: RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Vairāk nekā 70 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) darbinieku bērnu un mazbērnu 1. jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, iepazina vecāku un vecvecāku darba vietu, kā arī uzzināja, kas ir RTU un inženierzinātnes, un kāpēc tās ir svarīgas.

Bērniem, kuri bija sadalīti piecās vecuma grupās, bija sagatavotas daudzveidīgas izzinošas un izklaidējošas aktivitātes – nodarbības RTU Bērnu un jauniešu universitātes darbnīcā, aizraujoša lekcija par ūdeni RTU Būvniecības un inženierzinātņu fakultātes Ūdens pētniecības laboratorijā, iespēja izzināt klusuma un skaņas noslēpumus Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē un lodēt mikroshēmu «Latvenergo» radošajā laboratorijā. 

Savukārt Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas (MĻĶF) Dizaina tehnoloģiju institūtā bērni varēja savām rokām pagatavot kādu noderīgu priekšmetu no koka, bet MĻĶF ķīmijas studentu un mācībspēku pavadībā varēja izgatavot vannas bumbas, samīcīt bumbu no PVA līmes un borskābes, kā arī baudīt studentu pagatavoto saldējumu no limonādes un šķidrā slāpekļa. RTU Kultūras centra darbinieču vadībā bērni spēlēja spēles un zīmēja. 

Pasākumu «Darbā bērni» RTU rīko jau trešo gadu pēc kārtas. Pagājušā gadā šajā pasākumā piedalījās 51 bērns, bet šogad – 75. Latvijā akciju «Darbā bērni» jau vairākus gadus īsteno «Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm», tādējādi iesaistoties ģimenei draudzīgas darba kultūras veidošanā, palīdzot uzņēmumiem sekmēt darbinieku lojalitāti un dodot bērniem iespēju iepazīt vecāku profesiju un darbavietu. Latvijā akciju «Darbā bērni» jau vairākus gadus īsteno «Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm», tādējādi iesaistoties ģimenei draudzīgas darba kultūras veidošanā, palīdzot uzņēmumiem sekmēt darbinieku lojalitāti un dodot bērniem iespēju iepazīt vecāku profesiju un darbavietu. 

Pasākuma galerija

Kopīgot rakstu

Jaunumi