Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte

BBCE izsludina erudīcijas konkursa skolēniem pēdējo neklātienes kārtu

10. marts
.
.

Baltijas Biomateriālu ekselences centrs (BBCE) nosauc erudīcija konkursa «BIO-GO-Higher» trešās kārtas uzvarētājus un izsludina konkursa pēdējo neklātienes kārtu, kas veltīta medicīnai. Konkursā cīņu par uzvaru turpina 17 komandas. 

Baltijas Biomateriālu ekselences centrs konkursu rīko, lai stiprinātu skolēnu zināšanas inženierzinātnēs un dabaszinībās, kā arī vairotu interesi par implantmateriālu izmantošanu medicīnā.

Konkursa trešajā kārtā, kas bija veltīta bioloģijai, balvas saņem trīs skolēnu komandas no Daugavpils, Rīgas un Alūksnes. Vislielāko punktu šajā kārtā ieguva komanda «Bombus», kam seko «Mitochondria are the powerhouse of the cell» un «Cation». Detalizēti ar komandu rezultātiem iespējams iepazīties BBCE mājaslapā.

Trešās kārtas uzdevumus sagatavoja un vērtēja BBCE partnera Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorijas zinātnieki. Savukārt kārtas veiksmīgu norisi atbalstīja vairāki uzņēmumi – AS «Grindeks», «Labochema Latvija», «Adrona», «Animalab» un «BioAvots». Trešā konkursa kārta norisinājās no 15. janvāra līdz 26. februārim. 

10. martā BBCE izsludina konkursa ceturto neklātienes kārtu, kas būs veltīta medicīnai un ilgs līdz 23. aprīlim. Uzdevumus tai sagatavos un rezultātus vērtēs Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Stomatoloģijas institūta zinātnieki un speciālisti. Viņi ir pateicīgi kārtas atbalstītājiem – «Swedbank», zobārstniecības un zobtehnikas preču nodrošinātājam «Thomas Freiberg», «Dentoflex Schumann» un zobārstniecības klīnikai «Sirowa Rīga». 

Komandas, kas būs piedalījušās visās konkursa kārtā un saņēmušas augstākos rezultātus, tiks aicinātas uz noslēdzošo kārtu un apbalvošanu. 

Komandas cīnās par galveno balvu – ceļojumu uz Šveici un iespēju apmeklēt BBCE sadarbības partneri – AO Pētniecības institūtu Davosā. Institūtā skolēniem būs iespēja iesaistīties biomateriālu pētniecības procesā. 

Konkurss domāts 10. un 11. klašu skolēniem, kuriem ir interese uzzināt, iemācīties un attīstīt daudzveidīgas prasmes biomateriālu pētīšanā un veidošanā. Tas notiek vairākās kārtās. Četras kārtas notiek neklātienē – skolēnu komandām, izmantojot teorētiskās un/vai praktiskās zināšanas inženierzinātnēs, dabaszinātnēs un medicīnā, ir jārisina uzdevumi un jāiesniedz rezultāti. Uzdevumus sagatavo un rezultātus vērtē BBCE partneri. Pirmā kārtā bija veltīta fizikai, uzdevumus sagatavoja un vērtēja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centra zinātnieki, otrā kārta bija veltīta ķīmijai, tai uzdevumus gatavoja un vērtēja RSU Farmācijas fakultātes zinātnieki. 

BBCE (GA Nr. 857287) ir vērienīgs zinātniskās kapacitātes paaugstināšanas projekts, kas sekmēs ekselences veidošanos jaunu biomateriālu izpētē un izstrādē kaulaudu atjaunošanai, sejas, mutes un žokļa ķirurģijai, ortopēdijai un citām jomām. Projektu īsteno RTU, RSU, RSU Stomatoloģijas institūts, OSI, AO Pētniecības institūts Davosā, Šveicē, un Fridriha-Aleksandra Erlangenas-Nirnbergas universitātes Biomateriālu centrs Vācijā. Tā īstenošanai 15 milj. eiro piešķirti no ES programmas «Apvārsnis 2020» un 15 milj. eiro nodrošina valsts, ERAF un projekta partneri.
 

Kopīgot rakstu

Jaunumi

_