Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte

Apvienot dizainu ar lietojamību

10. maijs, 2019
.
.
Unas Vagales tērpu kolekcija modes skatē «Ķīpsalas pavasaris». Foto: Ieva Leiniša

«Gājēju redzamība uz ceļiem ir kritiska, jo bieži vien netiek izmantoti atstarotāji. Arī Latvijā to var novērot – cilvēki vispār nav redzami uz ielām – viņiem nepatīk karināt ķiņķēziņus pie somām,» sarunā ar Delfi.lv atklāj topošā dizainere, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) bakalaura profesionālo studiju programmas «Materiālu tehnoloģija un dizains» apģērbu dizaina specializācijas 4. kursa studente Una Vagale. Viņas savas kolekcijas apģērbā iestrādāja vai piešuva atstarojošus elementus, kas ļauj cilvēku pamanīt uz ielas tumšajā laikā.

Unas kolekcijas nosaukums «Balāde par pērkona negaisu», un to viņa izmantos, izstrādājot savu bakalaura darbu, kurā pētīs izstrādi, nianses, ražošanas simulāciju un konstruēšanu. Tāpat viņa aprakstīs universitātē gūtās iemaņas, kas pārbaudītas kolekcijas radīšanā, piemēram, audumu testi – kā tie stiepjas, cik ilgi laiž gaisu cauri, cik ir mehāniski izturīgi, līdz pat grāmatvedības un mārketinga aktivitātēm, raksta Delfi.lv. Nākotnē Una plāno pilnveidoties šajā jomā.

Viņa atzīst, ka studiju process nav viegls, jo arī apģērbs nav vienkāršs. Liela uzmanība tiek pievērsta arī tam, par ko lielākā daļa nemaz neaizdomājas, piemēram, kāda ir materiāla slodze un kā tas «uzvedīsies», apģērbu ražošanas nianses atklāj Una. 

Unas un citu RTU topošo dizaineru tērpu kolekcijas varēja iepazīt RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta studenšu modes skatē «Ķīpsalas pavasaris», kas notika 10. aprīlī. 

2019. gada 10. maija Delfi.lv publikācija «Drošās modes vēstnese Una: «Latvijā dzīvot ir diezgan svētīgi»»

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

10. maijs, 2019 plkst. 13:06

Līdzīgi raksti

Ziņas

_