Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte
Parādīt izvēlni
Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte

Ziņas

RTU sāk pētījumus, lai klimatu graujošo CO2 pārvērstu degvielā

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) izveidota jauna laboratorija, kurā zinātnieki pētīs un izstrādās katalizatorus, kas palīdzēs klimatam kaitīgo oglekļa dioksīdu (CO2) pārvērst vērtīgos produktos, piemēram, degvielas izejvielās un ķimikālijās. Jaunajā laboratorijā sākti arī ogļūdeņražu jeb sintētiskās naftas ieguves pētījumi degvielas ražošanai. 

14. novembris

RTU Dizaina tehnoloģiju institūta studentes piedalīsies konkursā «Meringue»

25. novembrī plkst. 18.30 kultūras notikumu vietā «Hanzas perons», Hanzas iela 16A notiks jauno modes dizaineru konkurss «Meringue», kurā ar piecām tērpu kolekcijām piedalīsies septiņas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta studentes un absolvente. Pavisam konkursā skatītāju un žūrijas vērtējumam tiks nodotas 11 jauno modes mākslinieku apģērbu kolekcijas. 

13. novembris

RTU profesoram Valdim Kamparam piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) profesoram akadēmiķim Valdim Kamparam piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā, un viņš iecelts par ordeņa virsnieku. Augstāko valsts apbalvojumu V. Kamparam pasniegs Valsts prezidents Egils Levits svinīgajā ceremonijā, kas Latvijas dzimšanas dienā, 18. novembrī, norisināsies Rīgas pilī. 

29. oktobris
_