RTU Latvijas Jūras akadēmija
Parādīt izvēlni
RTU Latvijas Jūras akadēmija

RTU rektors intervijā «Dienā» Ķīpsalu ieskicē kā zinātnes un inovāciju centru

13. decembris, 2023
.
.
.
RTU rektors Tālis Juhna intervijā laikrakstā «Diena» atklāj plānu Ķīpsalu veidot kā inovāciju centru, kur Latvijas uzņēmumi varēs bāzēt savus pētniecības birojus un kas būs laba vieta jaunuzņēmumu radīšanai. Foto: Toms Norde

Kvalitatīva izglītība ir process, kura rezultātā students, pabeidzot augstskolu, kļūst par augsta līmeņa konkurētspējīgu speciālistu, kurš var viegli atrast darbu un saņemt par to labu atalgojumu. Tā intervijā laikrakstā «Diena» 12. decembrī kvalitatīvu izglītību definē Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Tālis Juhna. Viņš publikācijā ieskicē RTU stratēģiskos uzdevumus un izklāsta vadības vīziju par universitātes nākotni. 

Rektors arī akcentē, ka universitātei ir svarīgs studiju rezultāts – absolventu skaits, tāpēc no nākamā, 2024. gada, RTU saskaņā ar valdības lēmumu īstenos pilotprojektu, ieviešot institucionālā finansējuma modeli, kas universitātei ļaus brīvāk plānot savus finanšu resursus un koncentrēties uz konkrētu noteikto rādītāju sasniegšanu. Šāds modelis motivēs uzņemt sekmīgākos studētgribētājus, jo «šāda pieeja dod lielāku pārliecību, ka tie, kuri iestāsies RTU, neatbirs jau pirmajos kursos, jo pārāk lieli zināšanu robi ir matemātikā un dabaszinātņu priekšmetos,» intervijā saka rektors. 

Runājot par zinātnes kvalitāti, T. Juhna skaidro, ka šajā jomā ir vieglāk veikt kvalitātes mērījumus: «Par kvalitatīviem var nosaukt tos pētījumus, kuru rezultātā rodas būtiskas oriģinālas pasaules līmeņa zināšanas, kas maina ekonomikas attīstību. Svarīgi ir arī tas, vai uz šo pētījumu rezultātiem atsaucas citi, proti, citējamība, it īpaši pagodinoši, ja tas ir augstākā līmeņa žurnālos, piemēram, «Nature» vai «Science»». 

Savukārt, atbildot uz jautājumu par sadarbību ar universitātes padomi, rektors atzīst, ka par padomi «man ir sakāms tas labākais. Tā dod plašāku skatu, kas notiek ārpus universitātes, ar kritisku aci izvērtē to, ko mēs darām, bet kā draugs, nevis pretinieks.» Viņš akcentē, ka RTU padomi interesē universitātes attīstība un tās pārstāvji pirms padomes sēdēm aktīvi strādā darba grupās, apspriežot studiju, zinātnes, inovāciju un citus jautājumus. 

Rektors intervijā atklāj, ka RTU plāns ir nākotnē visus resursus koncentrēt Ķīpsalā, uz RTU studentu pilsētiņu pārceļos arī Inženierekonomikas un vadības fakultāti un RTU Latvijas jūras akadēmiju, kā arī RTU Rīgas Biznesa skolu. «Fiziskā klātesamība veicina sadarbību un ir labs pamats, lai Ķīpsalu veidotu kā inovāciju centru, kur Latvijas uzņēmumi var bāzēt savus pētniecības birojus. Tā būs arī laba vieta, kur radīt jaunuzņēmumus,» stāsta T. Juhna, iezīmējot Ķīpsalas perspektīvu – sala, kur vienuviet būs gan zinātne, gan inovācijas. 

«Grib palielināt akadēmiskā personāla ilgtspēju un stabilitāti» («Diena», 12.12.2023.) 

 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

13. decembris, 2023 plkst. 18:03

Līdzīgi raksti

Jaunumi