RTU Latvijas Jūras akadēmija
Parādīt izvēlni
RTU Latvijas Jūras akadēmija

MareLaw projekta pirmā klātienes tikšanās RTU Latvijas Jūras akadēmijā

16. jūnijs
.
.
.

No 2023. gada 13. jūnija līdz 14. jūnijam Rīgas Tehniskajā universitātē, Latvijas Jūras akadēmijā notika sanāksme “Mācību pieeju un mācību materiālu analīze”, kas bija pirmā sanāksme MareLaw projekta ietvaros. 

Galvenais projekta mērķis ir saskaņot un pilnveidot jūras tiesību studiju kursu saturu atbilstoši STCW konvencijas prasībām projektā iesaistītajās universitatēs. 1978. gada Starptautiskā konvencija par jūrnieku sagatavošanas, sertificēšanas un sardzes pildīšanas standartiem (STCW) ir spēkā 167 valstīs, kuru kopējā komercflote sastāda aptuveni 98.91% bruto tonnāžas no visas pasaules komercpflotes. Latvijā šī konvencija ir spēkā no 1992. gada 20. augusta. Tādejādi jūrniecības izglītībai un sertificēšanai Latvijā ir jāatbilst STCW konvencijas prasībām.

Divu sanāksmes dienu laikā projekta dalībnieki no Splitas universitātes (Horvātija), Katalonijas Tehniskās universitātes (Spānija) un Rīgas Tehniskās universitātes (Latvija) diskutēja pa pašreizējo pieeju apmācībā un mācību materiāliem jūras tiesību studiju kursos katrā no projektā iesaistītajām universtitātēm. Rezultātā tika identificēts līdzīgais un atškirīgais, kā arī iespējas uzlabot jūras tiesību studiju kursu saturu un mācību materiālus. Šīs sanāksmes rezultāti tiks izmantoti nākamajā projekta sanāksmē, kas notiks 2023. gada jūlijā Splitā, un kuras mērķis ir analizēt un uzlabot studiju kursu apmācību rezultātus. Sanāksmes rezultāti tiks izmantoti, lai MareLaw projekta ietvaros pilnveidotu un radītu jaunus mācību līdzekļus jūras tiesību studiju kursiem RTU Latvijas Jūras akadēmijā.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

16. jūnijs plkst. 11:53

Līdzīgi raksti

Jaunumi