RTU Latvijas Jūras akadēmija
Parādīt izvēlni
RTU Latvijas Jūras akadēmija

Gaidām jauno studentu uzņemšanas rezultātus!

25. jūlijs, 2023
.
.
.
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

RTU ir noslēgusies reflektantu pieteikšanās studijām, un patlaban norisinās konkurss uz budžeta vietām. Ir paziņoti konkursa pirmās kārtas rezultāti, un līdz 1. augustam reflektantiem ir jāapstiprina iegūtā budžeta vieta. Savukārt tiem, kuri budžeta vietu nav ieguvuši, jāpiesakās konkursa otrajai kārtai. Studiju līgumu slēgšana RTU sāksies 3. augustā.

Konkursa pirmās kārtas rezultāti

Konkursa pirmajā kārtā reflektanti ir uzzinājuši, vai ir ieguvuši budžeta vietu studiju programmā, kuru izvēlējās kā savu pirmo prioritāti. 

Ja budžeta vieta ir iegūta, tad reflektantiem obligāti no 28. jūlija plkst. 18.00 līdz 1. augusta plkst. 16.00 ir jāapstiprina iegūtā budžeta vieta, portālā Latvija.lv e-pakalpojumā aktivizējot izvēlni «Apstiprināt iegūto vietu». Ja to neizdarīs, tad šo budžeta vietu reflektants zaudēs. 

Konkursa otrā kārta

Reflektanti, kuri pirmajā kārtā nav ieguvuši budžeta vietu, līdz 1. augusta plkst. 16.00 var pieteikties dalībai konkursa otrajā kārtā, portālā Latvija.lv e-pakalpojumā aktivizējot izvēlni «Pieteikties 2. kārtai». 

Šo aktivizēšanas pieprasījumu reflektanti var lūgt veikt arī atbalsta dienestam, zvanot pa tālruni 67089003 (BITES klientiem – 27089003) un nosaucot e-pakalpojumā zemāk norādīto sasaistes kodu. 

Otrās kārtas rezultāti tiks paziņoti 1. augustā pēc plkst. 18.00. 

Studiju līgumu slēgšana

Studiju līgumu slēgšana RTU sāksies 3. augustā. 

  • Līgumu parakstīšana elektroniski

Topošie studenti, kuriem ir elektroniskais paraksts, līgumu varēs parakstīt elektroniski ar eParaksts Mobile vai eParaksts. Līguma elektronisko versiju varēs atrast RTU iekšējā portālā ORTUS. 

Reģistrēšanās, lai iekļūtu ORTUS

Autorizēties iespējams, izmantojot eParaksts Mobile, vai arī jāspiež poga Iegūt vai atjaunot paroli, ja neesi jau agrāk jau reģistrējies ORTUS.

Lai parakstītu studiju līgumu elektroniski, ir iespējams iegūt e-parakstu. To varēs izmantot arī studiju procesā, attālināti parakstot dažādus iesniegumus un ar studijām saistītus dokumentus. Piesakoties elektroniskajam parakstam, nepieciešams personu apliecinošs dokuments (pase vai eID karte), kā arī internetbankas piekļuves dati.

Informācija par pieteikšanos eParaksts mobile.

  • Līgumu slēgšana klātienē

Tiem topošajiem studentiem, kuriem nav izdevies studiju līgumu parakstīt elektroniski, jāierodas klātienē RTU Uzņemšanas komisijā darba laikā, Āzenes ielā 6, 1. stāvā, Ķīpsalā, Rīgā.

Ja studiju vieta ir iegūta kādā no RTU studiju un zinātnes centriem Cēsīs, Daugavpilī, Liepājā un Ventspilī, tad līgumu var parakstīt arī šajos centros. 

Reģistrēšanās studijām par maksu

Reflektanti, kuri nebūs ieguvuši budžeta vietas, varēs pieteikties RTU studijām par maksu. 

Reģistrēšanās studijām – RTU Uzņemšanas komisijā, Rīgā, Ķīpsalā, Āzenes ielā 6, 1. stāvā.

Par maksu varēs pieteikties gan pilna laika (dienas), gan arī nepilna laika (vakara un neklātienes) studijām.  

Studiju maksas priekšapmaksa studijām gan pilna laika (dienas), gan nepilna laika (vakara un neklātienes) pamatstudiju programmās jaunajiem studentiem jāsamaksā līdz 15. septembrim. 

RTU Uzņemšanas komisijas kontakti

RTU Uzņemšanas komisija atrodas Rīgā, Ķīpsalā, Āzenes ielā 6, 1. stāvā. 

Ar Uzņemšanas komisiju var sazināties, rakstot , zvanot 67089319 vai arī WhatsApp – 28005535.

Informācija par uzņemšanu

Studiju programmas

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

25. jūlijs, 2023 plkst. 13:50

Līdzīgi raksti

Jaunumi