RTU Liepāja
RTU Liepāja

«RTU Liepāja» Muzeju naktī atklāj akadēmijas pagrabu noslēpumus

24. maijs

18. maijā, Muzeju naktī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Liepājas akadēmija pasākumā «Pagraba nakts – padarīt neredzamo redzamu» caur dažādām aktivitātēm un darbnīcām iepazīstināja apmeklētājus ar akadēmijas vēsturi.

• Kristas Dinteres instalācija «Skaņas evolūcija» – no dabas skaņu ierakstiem atvasinātas abstraktas skaņas, akordi un tembri, iepriecināja apmeklētājus visas akadēmijas pagalma teritorijā.
  • Maija Demitere instalācijā «Akvaponika un Mākslīgā intelekta attēli» dalījās ar mākslīgā intelekta attēliem. Akvaponika ir sistēma, kas apvieno augu un zivju audzēšanu. Akvaponikā augi aug ūdenī nevis zemē. Instalācija tapusi Demiteres doktora pētījuma rezultātā un veidota kā interjera dizaina elements.
  • Pēteris Riekstiņš un Beatrise Šulte piedāvāja apskatei savus mākslas instalācijas darbus.
  • Mikus Svikulis interaktīvajā instalācijā «Punkti» aicināja ieskatīties virtuālajā telpā – haotiskā sistēmā, kas pakārtojas pati sev. Haoss nenozīmē nekārtību. Šajā sistēmā cilvēka radītie traucējumi ir īslaicīgi. Katrs sistēmas punkts ir patstāvīgs un meklē stabilitāti kopējā sistēmā.
  • Katrīna Milta savu video instalāciju «ONS» raksturo: «rakstus un sakritības meklējošais cilvēka prāts ir pārāk stīvs, lai atkodētu pašas skaistākās atklāsmes. Tomēr tās ir tepat. Jāļaujas, lai kāda brīnumaina būtne ar eņģeļa balsi apsēžas Tev uz labā pleca un rāda ceļu. Un, kad visas gaismas būtnes vienojas vienā korī, jāmācās dziedāt līdzi».
  • Anna Priedola dalījās ar savu darbu «Plastiskā daba».
  • Solvita Spirģe-Sēne kopā ar studentēm un pasākuma apmeklētājiem radīja mākslu no papīra.
  • Dzintra Vīriņa un viņas studentes iesaistīja apmeklētājus sietspiedes darbnīcas aktivitātēs.
  • ⁠Ginta un Ritvars Šneideri apstādināja laiku fotogrāfijās (fotogrāfijas no darbnīcas būs pieejamas «RTU Liepāja» Facebook kontā ar iespēju tās lejupielādēt.
  • Juris un Matīss Pavītoli uzbūra patriotisku gaisotni ar mūzikas skaņām.
  • Daces Mednes iedrošināti kopā izveidojām «Pagraba stāstu».
  • Gabriela Deksne un Šarlote Huke deva iespēju iejusties grafiti mākslinieka ampluā.

Pasākuma «Pagraba nakts – padarīt neredzamo redzamu» apmeklētājus ar gardumiem priecēja uzņēmums «Gatvess».

Uz tikšanos nākamreiz!

Raksta autors