RTU Liepāja
RTU Liepāja

Mūsu maģistrante saņem balvu studentu zinātniskajā konferencē Lietuvā

23. maijs
Lilita Ābele ar studentiem

Kauņas Tehnoloģiju universitātē Lietuvā aizvadīta 28. studentu zinātniskā konference «Ķīmija un ķīmijas tehnoloģija 2024». Tajā piedalījās RTU Liepāja maģistranti un studiju programmas «Ekotehnoloģijas» direktore Lilita Ābele, kura piedalījās arī darbu vērtēšanā.

Konferences mērķis ir mudināt studentus piedalīties akadēmiskajās aktivitātēs, padziļināt zināšanas, rosināt interesi par inovācijām, dalīties savā zinātniskajā pieredzē un idejās. Studentu zinātnisko konferenci rīko Kauņas Tehnoloģiju universitātes Ķīmiskās tehnoloģijas fakultāte sadarbībā ar Klaipēdas Universitātes Jūras tehnoloģiju un dabaszinātņu fakultāti un Viļņas Universitātes Ķīmijas un ģeozinātņu fakultātes  Ķīmijas institūtu.

Maģistra studiju programmas «Ekotehnoloģijas» direktore Lilita Ābele saka: «Šogad uz konferenci tika uzaicināti arī  mūsu studenti, lai iepazīstinātu ar saviem pētījumiem, no kuriem ne visi bija saistīti ar ķīmiju tiešā veidā. Pavisam konferencē piedalījās 117 studenti, tika organizētas 5 darba sesijas. Katrā no tām sešu cilvēku komisija vērtēja prezentācijas un izvēlējās trīs labākos studentus, kuri pēc konferences tika apbalvoti gan ar dāvanu, gan naudas balvu. Vienā no sekcijām 2. vietu un balvu ieguva «Ekotehnoloģiju» studente Juta Kārkliņa, 1. un 3. vietu ieņēma doktorantūras 3. kursa studentes. Tā bija nopietna konkurence, bet arī lieliska pieredze mūsu studentiem. Apsveicam Jutu!

Studenti iesniedza arī rakstus, kuri tiks publicēti konferences rakstu krājumā. Gribu izteikt pateicību visai grupai par ieguldīto darbu, jo šī bija jau trešā konference kurā tika prezentēti maģistra darba pētījumi.»

Raksta autors

Lilita Ābele