RTU Liepāja

Mūsu maģistrantam prakse Eiropas lielākajā makroaļģu audzētavā Fēru salās

27. maijs
Atlantijas okeāns pie Fēru salām

RTU Liepāja maģistra studiju programmas «Ekotehnoloģijas» students Mārtiņš Lastovskis lielā konkurencē ieguva prakses vietu atbilstoši maģistra darba tēmai «Baltijas jūras makroaļģu audzētava kā eitrofikācijas mazināšanas instruments».

Prakses laikā students piedalīsies makroaļģu  inkubācijā, pētniecībā, ražas novākšanā, pirmapstrādē, pārstrādē un prezentēs savu pētījumu «Seagriculture EU 2024» konferencē. Praksē Mārtiņam ir iespēja piedalīties arī ES pētniecības kopprojektā «SeaMark» (seamark.eu), kas apvieno speciālistus no dažādām valstīm ar mērķi izstrādāt jaunus produktus un attīstīt Eiropas makroaļģu tirgu.

Mārtiņš Lastovskis stāsta: «Komanda ir ļoti atsaucīga. Īpaši aizraujoši ir strādāt kopā ar pētniekiem no dažādām valstīm, jo katram ir sava unikālā pieredze. Tā ir lieliska iespēja iegūt jaunas zināšanas, kontaktus, kā arī nostiprināt sadarbības iespējas nākotnei. Pirmās ugunskristības bija jau otrajā dienā, kad mani norīkoja darbā uz kuģa. Man teica, ja izturēšu visu dienu stiprā vējā un viļņos uz kuģa, nepazaudējot apetīti, tad esmu derīgs šim darbam. Nezinu, vai tas bija no šūpošanas vai fiziskās slodzes, bet apetīte tikai pieauga, tāpēc esmu atzīts par derīgu. Būtiska lieta, ko esmu aizguvis no šīs komandas, ir tās moto – vispirms mēs panākam, ka tehnoloģija strādā, un tad to uzlabojam!»

Raksta autors

Lilita Ābele