RTU Kultūras centrs
RTU Kultūras centrs

XXI Latvijas Studentu teātra diena - festivāls/konkurss notiks 2020.gada 26.septembrī

24. septembris, 2020

XXI Latvijas Studentu teātra diena norisināsies 2020.gada 26.septembrī (iepriekš tika plānota 14.martā, bet sakarā ar valstī noteikto ārkārtējo situāciju, festivāls/konkurss tika pārcelts uz rudeni). Šogad uz Rīgas Tehniskās universitātes Mazās zāles skatuves, Kaļķu ielā 1, studentu teātri aktualizēs tēmu «Krustcelēs».

Dzīves iezīmētos lielceļus, neceļus un taciņas neviens nespēj un nevar veikt mūsu vietā, tāpēc ikviens lēmums jāpieņem katram pašam… Cik pašsaprotami… un tieši tāpēc bieži nonākam krustcelēs. Feativāla teātru iestudējumi ir iemesls dialogu un domu apmaiņai izrādes veidotāju un skatītāju starpā. Pasniedzot ceļojošo balvu «Sudraba āksta cepuri» par labāko izrādi, noskaidrojot atsevišķu nomināciju ieguvējus «Labākais studentu aktieris», «Labākā studentu aktrise» un piešķirot specbalvas, teātri gūst apliecinājumu ideju kvalitatīvai realizācijai un jaunu mērķu uzstādīšanai.

Latvijas studentu teātra dienas iestudējumus izvērtēs RTU Kultūras centra vadītāja Asja Visocka, mūzikas žurnāliste un kultūras pētniece Lauma Mellēna - Bartkeviča, žurnāliste un teātra kritiķe Anna Andersone un aktieris Jānis Skanis.

Plašāk par festivāla izrādēm un norisi.

«2020.gada Studentu teātra dienas tēma «Krustcelēs» simbolizē izvēli, kurp vēlamies doties un nokļūt. Jo vairāk tāpēc, ka šodiena ir vakar veikto izvēļu rezultāts, savukārt rītdiena ielikta šā brīža rokās.», vēsta RTU Kultūras centra projektu vadītāja Līga Puriņa.

Uz visām izrādēm dienas garumā ieeja - brīva

24. septembris, 2020 plkst. 9:05