RTU Kultūras centrs
Parādīt izvēlni
RTU Kultūras centrs

RTU vīru koris «Gaudeamus» un ērģelnieks Jānis Pelše 29.aprīļa koncertā «Mesa un trīs korāļi»

22. aprīlis, 2022
.
.

Neizsakāmi skaista franču mūzika izskanēs Rīgas Domā piektdien, 29. aprīlī pl. 19.00. RTU vīru koris Gaudeamus ar tā galveno diriģentu Ivaru Cinkusu un ērģelnieks Jānis Pelše aicina uz koncertprogrammu, kurā izskanēs Morisa Diruflē mesa «Cum Jubilo» un Sezāra Franka izvērstie 3 korāļi ērģelēm solo. Gregoriskā korāļa noskaņās veidotā mesa un franču romantiskās ērģeļmūzikas izcilākie S. Franka skaņdarbi ļaus klausītājam iegrimt skaistu melodiju, emocionālu saviļņojumu un arī grandiozu kulmināciju pasaulē. Vīru balsu dziedājums – tik rets pēdējā laikā mūsu koncertos – dziedošs un reizē arī spēcīgs, kā atgādinājums par seno Rīgas Doma vēsturi ar tās klostera muzikālo dzīvi un ikdienu. Nedaudz miera un gaišu domu, izrauties no ikdienības – ienākt Rīgas Domā, kur vīru balsis dzied Dievam slavu un pateicību!

RTU vīru koris «GAUDEAMUS» dibināts 1959.gadā, un ir viens no vadošajiem vīru koriem Latvijā. Kora pirmais mākslinieciskais vadītājs un dibinātājs bija diriģents Edgars Račevskis, kopš 1996.gada kora mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir Ivars Cinkuss. Koris ir ierakstījis un izdevis septiņus kompaktdiskus ar latviešu koru klasikas, latviešu mūsdienu mūzikas, Rietumeiropas koru klasikas un krievu pareizticīgo baznīcas pērlēm, tostarp Sergeja Rahmaņinova monumentālo ciklu «Vesperes». 2006.gadā izdotais pareizticīgo mūzikas albums «Manas dvēseles tērpu apskaidro» kā labākais akadēmiskās mūzikas albums tika izvirzīts Latvijas mūzikas ierakstu kompāniju Gada balvai.

Savas darbības laikā «Gaudeamus» sniedzis vairāk nekā 1000 koncertu Eiropas valstīs, ASV, Austrālijā, Dienvidāfrikā un Ķīnā, uzstājoties arī tādās pasaulslavenās koncertzālēs kā Vīnes «Musik Verein» un Pekinas imperatoru «Aizliegtās pilsētas» koncertzālē. Kopš 1989.gada koris ir piedalījies daudzos starptautiskos konkursos, kur ieguvis balvas un godalgas, tostarp zelta medaļu Pasaules koru olimpiādē Ķīnā 2006.gadā. Pasaules koru olimpiādē «Rīga 2014» koris ieguva zelta medaļu vīru koru kategorijā un izcīnīja čempiona titulu.

Gadu gaitā koris ir sadarbojies ar daudziem pašmāju populārās un etnomūzikas solistiem – Zani Šmiti, Kristīni Kārkli, Ilzi Grunti, Aiju Andrejevu, Samantu Tīnu, grupu «Pērkons». Tāpat koris izveidoja sadarbību ar britu zvaigzni Robiju Viljamsu (Williams) un somu smagā roka grupu Ļeņingradas kovboji (Leningrad cowboys).

Biļetes www.bilesuparadize.lv un Rīgas Doma kasē.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

22. aprīlis, 2022 plkst. 10:47

Līdzīgi raksti

Jaunumi