RTU Kultūras centrs
RTU Kultūras centrs

Rotaļām ieskandināts, dančiem aizvadīts «Āgenskalna amatiermākslas festivāls»

9. novembris, 2022

«Āgenskalna amatiermākslas festivāls» – 4. un 5. oktobrī – piesaistīja interesentus no dažādām Rīgas apkaimēm, lai plašāku auditoriju iepazīstinātu ar jaunu kultūrvietu Āgenskalnā – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Kultūras centru Meža ielā 1k1.

Festivālu, kuru līdzfinansēja Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programma, organizēja un īstenoja RTU Kultūras centrs un amatiermākslas kolektīvi – RTU jauktais koris VIVERE, RTU sieviešu koris DELTA, RTU studentu pūtēju orķestris SPO, RTU postfolkloras grupa DABA SAN, RTU vokālais ansamblis JAUNA NIANSE, RTU stīgu ansamblis GAIVA, RTU studentu teātri SPĒLE un KAMERTONIS.

Pasākumu kuplināja mūziķi Kristīne Kārkle-Kalniņa un Edgars Kārklis, RTU TDA VEKTORS mākslinieciskā vadītāja Dagmāra Bārbale un repetitors Kaspars Brauns, folkloras kopa LAIKSNE, vokāliste Ieva Parša un citi mākslinieki.

Festivālā skanēja klasiskā mūzika, latviešu folkloras tradīcijās tika ieskandināta Mārtiņdiena, pēc K. Skalbes pasakas «Kaķīša dzirnaviņas» motīviem spēlēta teātra izrāde «Dzirnavnieces noslēpums», izskanēja koncerts «Rudens mežā» ar tautas mūzikas, I. Kalniņa, J. Jančevska, R. Paula, I. Paršas, R. Tigula un citu komponistu melodijām. Kultūras pasākumu krāšņo programmu noslēdza lustīgs danču vakars. Pasākumu programmu 5. novembrī visas dienas garumā vadīta Aleksandrs Tuguševs.

Tiem, kuri piedalījās pasākumos un tiem, kuri kādu iemeslu dēļ nevarēja būt klātesoši, līdz novembra beigām ir iespēja aplūkot RTU Kultūras centra amatiermākslas kolektīvu radošo darbu izstādi "Mans Āgenskalns" RCB Āgenskalna filiālbibliotēkā E. Smiļģa ielā 46.

Projekta vadītāja Agnija Kārkliņa.

Paldies ikvienam par dalību festivālā.
Uz tikšanos nākamreiz!

Foto: Oskars Kupics