RTU Kultūras centrs
Parādīt izvēlni
RTU Kultūras centrs

«Pulkā’i, talkā’i» - himna latviešu darba garam!

24. aprīlis, 2021
.
.

Aizvadot Lielo talku un latviešiem ierasti sparīgo pavasara darbu sezonu, Rīgas Tehniskās universitātes postfolkloras grupa «Daba San» laiž tautās savu jaunāko singlu «Pulkā’i, talkā’i».

Grupas jaunākā dziesma tapusi kustīga un darbīga, gluži kā Latvijas pavasaris un, apvienojumā ar tautasdziesmu vārdiem, izskan kā himna latviešu darba garam un tautas tradīciju spēkam. Kaut gan senākos laikos talkas bija saistītas ar lauksaimniecības darbu veikšanu, talkošanas gars nav zudis un mērķis vēl joprojām ir parūpēties par zemi, kurā mēs visi kopā dzīvojam.

Dziesmas video tapis straujā tempā, ķerot aprīļa saulainākās dienas, kā arī pateicoties tam, ka beidzot ļauta iespēja noturēt mēģinājumus ārtelpā. Atbilstoši neparastajiem apstākļiem, kādos pašlaik dzīvojam, daļa grupas dalībnieku video tapšanas «talkā» tika filmēti vienatnē attālināti, taču arī neesot fiziski blakus, varam darboties kopā. «Daba San» izsaka lielu pateicību Rīgas Tehniskajai universitātei un tās Kultūras centram, kuri allaž atbalsta savus kolektīvus un arī šoreiz sniedza nepieciešamo atbalstu mūzikas video radīšanā.

Mūzika: Linda Zonne-Zumberga un Inese Neimane;

Aranžija: Rīgas Tehniskās universitātes postfolkloras grupa «Daba San»;

Vārdi: latviešu tautasdziesmas Lindas Zonnes-Zumbergas sakārtojumā;

Kamera un montāža: RTU

Foto: Inita Grīnberga

Informāciju sagatavoja «Daba San» mākslinieciskā vadītāja Linda Zonne-Zumberga

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

24. aprīlis, 2021 plkst. 16:00

Līdzīgi raksti

Jaunumi