Vasaras skolas

Vasaras skolasRīgas Tehniskajai universitāte vasaras skolas organizē kopš 1998. gada. Pirmā tika organizēta sadarbībā ar Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienestu «Tilti, kurus ceļam, tilti, pār kuriem ejam». Šī vasaras skola veiksmīgi darbojās sešus gadus.

No 2003. gada līdz pat 2016. gadam RTU tiek organizētas vasaras skolas jaunajiem arhitektiem no visas pasaules. Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes pasniedzēji kopā ar kolēģiem no ārzemju partneraugstskolām dod studentiem unikālas teorētiskās zināšanas un praktisko pieredzi, sniedz stimulu jaunu mērķu sasniegšanai un karjeras attīstīšanai. Vairāk nekā 350 studenti  13 gados ir izmantojuši šo iespēju.
Vasaras skolu organizēšanā ir aktīvi iesaistījušās Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte, Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte, Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte (Dizaina tehnoloģiju institūts).

Starptautiskās vasaras skolas ir platforma, kas dažādu specialitāšu studentiem no visas pasaules ik vasaru sniedz iespēju ierasties Latvijā, lai dalītos pieredzē un iegūtu jaunus profesionālus kontaktus un patiesus draugus.

Vasaras skola 2016

Starptautiskā vasaras skola «A Journey Beyond the Traditional Wooden Craft and Art» 

No 2016. gada 21. līdz 28. augustam RTU Dizaina tehnoloģiju institūts sadarbībā ar Starptautiskās sadarbības departamentu rīkos vasaras skolu «A Journey Beyond the Traditional Wooden Craft and Art». 

Kokamatniecība jau izsenis ir bijusi Latviešu tautas ikdienas sastāvdaļa. Latvijā koka izstrādājumi visos laikos ir lietoti dzīves telpas organizācijai kā darba rīki, un kā vides neatņemama sastāvdaļa. Gadu simtus pārdzīvojušās tehnoloģijas, ļāvušas izgatavot tūkstošiem gadu gaitā apbrīnotus objektus, lai nodrošinātu kvalitatīvu un kvantitatīvu atbilstību arī šodienas sabiedrības pieprasījumam. Tāpēc vasaras skolas mērķis ir ļaut dalībniekiem iepazīties ar mūsdienu un senajiem kokamatniecības darba rīkiem un ar to palīdzību izveidot neatkārtojamu dizaina objektu.

Dizaina institūta telpās tiks apgūtas iemaņas darbā ar kokapstrādes darbagaldiem, apstrādājot zāģmateriālu. Rezultātā tiks izgatavots izjaucams individuālais izstrādājums, savukārt trīs dienu ilgajā plenērā «Vienkoču parkā» Līgatnē tiks apgūtas iemaņas darbā ar rokas kokapstrādes instrumentiem, apstrādājot vienkoci (apaļkoku). Rezultātā tiks izgatavoti izcirsti vienkoči - siles un trauki.  

Vasaras skola 2015

Starptautiskā vasaras skola «Ticket to the Future 2015» 

No 2015. gada 17. līdz 28. augustam notika RTU VASSI un Starptautiskās sadarbības departamenta organizētā vasaras skola «Ticket to the Future», kurā piedalījās 22 studenti no 8 dažādām valstīm – Vācijas, Itālijas, Francijas, Ukrainas, Kazahstānas, Krievijas, Nigērijas un Meksikas.

Vasaras skolas dalībnieki tika iepazīstināti ar aktuālo ilgtspējīgas attīstības tēmu, kā arī ar tādiem tematiem kā enerģētiskā drošība, reģionālā attīstība un klimata tehnoloģijas. Iegūtās teorētiskās zināšanas dalībnieki papildināja ar praktisko pieredzi, apmeklējot dažādus uzņēmumus un iestādes Latvijā un diskutējot ar to pārstāvjiem par ilgtspējīgas attīstības principu nozīmību to darbībā. Lai iegūtu vispusīgāku ieskatu par Latviju un tās ilgtspējīgas attīstības principu pielietošanu, vasaras skolas dalībnieki devās arī ārpus Rīgas – uz Jūrmalu, Rēzekni un Krāslavu. Iegūtās zināšanas tika pielietotas, lai sagatavotu ieteikumus Krāslavas pilsētas ilgtspējīgas attīstības stratēģijai.

Paralēli apmācību programmai, dalībnieki dažādās aktivitātēs iepazina tuvāk Latviju un tās kultūru, izbaudot Latvijas dabu, ēdienu un latviskos dančus.

Dalībnieku atsauksmes:

  • We had a full timetable, but I liked it – everything was structured and exciting!
  • It is very inspiring to have young lecturers!
  • I am very happy that we could have a view of this beautiful country.
  • Thank you for organizing such an amazing event.
  • I would do it again!
Vasaras skolas 2014

Starptautiskā vasaras skola «BaSoTi 2014» 

No 2014. gada 21. jūlija līdz 4. augustam RTU sadarbībā ar Rostokas Universitāti (Vācija) organizēja 10. starptautisko vasaras universitāti «Baltic Summer School Technical Informatics & Information Technology 2014», kas pulcēja 35 informātikas, datorzinātnes un elektrotehnikas studentus no 19 valstīm. Pasākuma mērķis bija studentu sagatavošana starptautiskām maģistrantūras un doktorantūras programmām Vācijā, viņu tālākā specializācija datorzinātnēs un informācijas tehnoloģijās.

Starptautiskā vasaras skola «Clothing Design and High Tech 2014» 

No 2014. gada 17. līdz 30. augustam Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūts sadarbībā ar Starptautiskās sadarbības departamentu rīkoja starptautisku vasaras skolu «Clothing Design and High Tech», kurā piedalījās 24 studenti no 13 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Zviedrijas, Vācijas, Itālijas, Nīderlandes, Luksemburgas, Apvienotās Karalistes, Uzbekistānas, Kazahstānas un Sīrijas.

Tajā ārvalstu un pašmāju studenti apguva tradicionālās zīda apgleznošanas un batikošanas tehnikas, veidoja skices apģērbu kolekcijām, veica eksperimentus ar elektronisko elementu integrēšanu tekstīlijās un apguva pamatprasmes darbā ar 3D antropometrisko skeneri, specializētajām datorprogrammām un viedajiem materiāliem. Teorētiskās zināšanu bāzi dalībnieki nostiprināja praktiskos grupu darbos. Dalībniekiem bija iespēja realizēt visus darba posmus, no sagatavotās skices izveidojot iecerēto produktu. Darba grupās tapušās idejas bija apskatāmas izstādē. Savukārt pieaicinātie nozares eksperti pauda savu vērtējumu par jauniešu idejām un to ieviešanu praksē. 

Papildus apmācībām dalībnieki devās arī izbraucienos ārpus Rīgas – uz Jūrmalu, Valmieru, kā arī apciemoja «Vienkoču parku» Līgatnē, tādējādi iegūstot plašāku priekšstatu par Latviju.