Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Fundamentālo un lietišķo pētījumu projekti

Fundamentālo un lietišķo pētījumu programmas mērķis:

• sekmēt jaunu zināšanu radīšanu
  • veicināt tehnoloģisko atziņu, kas var būt arī bez tiešas saistības ar tūlītēju to rūpniecisko un komerciālo izmantošanu, izstrādi.
Pēdējās jūdzes preču sadales ilgtspējīgu un videi draudzīgu pakalpojumu ieviešanai modeļa izstrāde Latvijā (TRANS4ECO)

Projekta tips

LZP fundamentālo un lietišķo pētījumu projekts
Projekta nozīme un veids Nacionāls
Atbildīgā struktūrvienība Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātes Ekonomikas un uzņēmējdarbības institūts
Projekta mājas lapa https://www.lzp.gov.lv/lv/projekts/pedejas-judzes-precu-sadales-ilgtspejigu-un-videi-draudzigu-pakalpojumu-ieviesanai-modela-izstrade-latvija
Projekta vadītājs RTU

Projekta zinātniskais vadītājs- vadošais pētnieks Sanda Lapuķe

Projekta vadītājs administratīvajā jomā Anete Rutka
Projekta anotācija Projekta mērķis ir izstrādāt modeli ilgtspējīgu un videi draudzīgu pēdējās jūdzes preču sadales pakalpojumu ieviešanai Latvijā. Projektā iekļautās galvenās darbības fāzes: pirmkārt, ekonomikas rādītāju un infrastruktūras izpēte Latvijā un Eiropas Savienībā pēdējās jūdzes preču sadalei, kas ietver arī esošās situācijas novērtējumu, tai skaitā statistikas datu un normatīvo aktu analīzi, un līdzšinējo pētījumu pārskatu. Otrkārt, modeļa izstrāde ilgtspējīgu un videi draudzīgu risinājumu ieviešanai uzņēmumos preču sadalei, balstītu sistēm-dinamikas metodikā. Treškārt, vadlīniju izstrāde sadarbības dibināšanai ar loģistikas pakalpojumu sniedzējiem, kas spēj piedāvāt alternatīvus risinājumus preču sadalei, atbilstoši kritēriju lēmuma pieņemšanas metodikai. Projekta rezultātu galvenie labuma guvēji ir vairāku nozaru uzņēmumi, kas regulāri veic preču piegādes klientiem; loģistikas pakalpojumu sniedzēji, kas nodrošina pēdējās jūdzes sadales pakalpojumus, un pašvaldības institūcijas, kas novērtē un atbalsta alternatīvus, videi draudzīgus transporta risinājumus.
Īstenošanas periods No 01.01.2023. līdz 31.12.2025.
Projekta budžets  300 000 EUR
Finanšu lietpratība

Latvijas iedzīvotāju drošumspējas stiprināšana, paaugstinot finanšu lietpratības līmeni Nr. 394/2012

Projekta tips

Latvijas Zinātnes padomes fundamentālo un lietišķo pētījumu projekts
Projekta nozīme un veids Nacionāls
Atbildīgā struktūrvienība RTU IEVF Uzņēmuma finanšu un ekonomikas katedra
Projekta vadītājs RTU RTU profesore Nataļja Lāce
Projekta anotācija

Projekta mērķis ir radīt zināšanu platformu finanšu lietpratības jēdziena izpratnei un tās līmeņa celšanai Latvijas iedzīvotāju vidū, tādējādi sekmējot sabiedrības kopējā ekonomiskā drošuma paaugstināšanu ilgtermiņā.

Projekta īstenošanas laikā tika publicēti 22 zinātniskie raksti, aizstāvēti 2 promocijas darbi, sniegts 21 ziņojums zinātniskajās konferencēs un starptautiskajos akadēmiskajos un praktiskajos pasākumos.

Publicētas grāmatas:

- Personīgo finanšu pārvaldība/ G. Ciemleja, N. Lāce, J. Titko u.c. – Rīga : RTU izdevniecība, 2013.

- Finanšu lietpratība un tās novērtēšana/ J. Titko, G. Ciemleja, N. Lāce, proj. vad. N. Lāce. – Rīga : RTU izdevniecība, 2013.

- Uzņēmēju finanšu lietpratība finansiālās stabilitātes pārvaldībā/ N. Koleda, N. Lāce, K. Oganisjana, G. Kalijeva. – Rīga : RTU izdevniecība, 2013

Īstenošanas periods 01.02.2013.-31.12.2015