Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Žurnālā «iFinanses» analizē RTU maģistres pētījumu par pasaules valstu pieredzi darījumos ar kriptovalūtām

3. maijs, 2019
Inženierekonomikas un vadības fakultātes pasniedzējas Justīnas Hudenko ilustrācija žurnālā «iFinanses»

Pasaulē ir dažāda regulēšanas un nodokļu piemērošanas prakse darījumos ar kriptovalūtām; žurnāla «iFinanses» un Rīgas Tehniskās universitātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta (SESMI) Muitas un nodokļu katedras kopīgi veidotajā rubrikā «Nodokļu smilšu kaste» tiek analizēti gan pozitīvi, gan negatīvi piemēri.

Žurnāls par nodokļiem, grāmatvedību, darba un komerctiesībām «iFinanses» šopavasar aizsācis jaunu rubriku «Nodokļu smilšu kaste», popularizējot studentu zinātniski pētniecisko darbību. Rubrika izveidota, lai publicētu aktuālākās studentu atziņas par jau tuvā nākotnē sagaidāmajiem izaicinājumiem nodokļu jomā tehnoloģiju attīstības rezultātā. Jaunajā rubrikā studenti kopā ar RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes pasniedzējiem Justīnu Hudenko un Māri Jurušu dota iespēja dalīsies pārdomās par blokķēdēm, mākslīgo intelektu, digitālo identifikāciju, kolektīvo finansēšanu, čatbotiem, bezseguma naudu, viedlīgumiem un citām aktuālām tēmām.

Turpinot pirmajā «Nodokļu smilšu kaste» rubrikā aizsākto tēmu par darījumiem ar kriptovalūtām, tiek apskatīta starptautiskā pieredze šajā jomā. Tajā tiek analizēts Montas Sondores maģistra darbā veiktais pētījums par pasaules valstu pieredzi darījumos ar kriptovalūtām, vērtēta pozitīvā un negatīvā pieredze, izskatīts, kā dažādās valstīs, tajā skaitā arī Latvijā, tiek iekasēti nodokļi no šiem darījumiem.

Žurnāla «iFinanses» maija numura publikācija «Darījumi ar kriptovalūtām – starptautiskā pieredze».

RTU ir vienīgā mācību iestāde Latvijā ar starptautiski akreditētu studiju programmu «Muitas un nodokļu administrēšana», kurā var iegūt augstāko izglītību muitas un nodokļu jomā. Unikālā studiju programma veidota sadarbībā ar PMO un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) nodokļu un muitas iestādēm. Tā ir pirmā pasaulē atzītā muitas un nodokļu administrēšanas studiju programma, kas saņēmusi PMO sertifikātu par atbilstību šiem standartiem.

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes SESMI institūtā muitnieku apmācība notiek kopš 1994. gada, savukārt nodokļu speciālistu apmācība – kopš 2004. gada.