Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Parādīt izvēlni
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Zinātniekus un uzņēmumu pārstāvjus aicina iepazīties ar superdatora iespējām Latvijā

9. decembris, 2022
.
.
.
Foto: Pixabay.com

Kādas iespējas zinātniekiem, uzņēmējiem un publiskās administrācijas pārstāvjiem piedāvā augstas veiktspējas skaitļošanas (High-Performance Computing – HPC) centrs, būs iespējams uzzināt seminārā, kas notiks 13. decembrī plkst. 14.00 viesnīcā «Radisson Blu Latvija», Elizabetes ielā 55, Rīgā. Seminārs paredzēts kā HPC kompetences centra projekta «EuroCC» noslēguma pasākums, kurā būs iespējams uzzināt arī pētnieku un uzņēmumu pieredzes stāstus, kā, izmantojot HPC, viņi ir uzlabojuši darba efektivitāti un ietaupījuši resursus. 

Seminārā būs iespējams saņemt atbildes uz jautājumiem, kā izmantot HPC piedāvātas iespējas un kādu labumu industrijai var sniegt superdators. Ar saviem pieredzes stāstiem par superdatoru izmantošanu dalīsies gan zinātnieki, gan arī uzņēmumi, piemēram, «CastPrint». Būs iespēja arī uzzināt, ko Latvijā piedāvā EDIH (European Digital Innovation Hub), kā arī izcilības centri «CoE RAISE» un «NOMAD CoE». 

Tā kā šis būs projekta «EuroCC» noslēguma pasākums, tad dalībnieki varēs uzzināt arī par projekta veiksmēm un sasniegto, kā arī lielākajiem izaicinājumiem un nākotnes plāniem. 

Lai piedalītos seminārā, nepieciešams iepriekš reģistrēties. Vietu skaits ir ierobežots, un dalība – bez maksas. 

Latvija bija viena no 33 valstīm, kura ar Eiropas Augstas veiktspējas skaitļošanas kopuzņēmumu «EuroHPC Joint Undertaking» un katras projekta dalībvalsts finansiālu atbalstu 2021. un 2022. gadā īstenoja projektu «Nacionālie kompetences centri EuroHPC ietvaros (EuroCC)».

Projekta uzdevums bija izveidot Eiropas kompetences centru tīklu, lai veicinātu augstas veiktspējas skaitļošanas iespēju izmantošanu augstākajā izglītībā, pētniecībā, publiskajā administrācijā un industrijā, īpaši mazajos un vidējos uzņēmumos. 

Kompetences centri apkopo visās Eiropas Savienības valstīs pieejamās kompetences, pieredzi un skaitļošanas resursus. Latvijai tā bija iespēja arī attīstīt HPC jomu kopā ar citām Eiropas valstīm. Projekta kopējais finansējums pārsniedz 56 miljonus eiro. 

Noslēguma pasākumu organizē HPC kompetences centrs Latvijā «SuperS» «EuroHPC» projektā «Nacionālie kompetences centri EuroHPC (EuroCC)» sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes HPC centru un Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūtu. 
 

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

9. decembris, 2022 plkst. 15:47

Līdzīgi raksti

Ziņu kategorijas

Jaunumi