Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Visas RTU biznesa un vadības izglītības maģistra studiju programmas iekļūst pasaules TOP

22. aprīlis, 2021
Foto: Artis Mihailovs, RTU

Pirmo reizi visas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes maģistrantūras studiju programmas iekļautas prestižajā pasaules labāko biznesa skolu maģistra studiju reitingā «Eduniversal Best Masters Ranking», apliecinot RTU piedāvātās izglītības starptautisko konkurētspēju un augsto darba devēju novērtējumu.

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes un RTU Rīgas Biznesa skolas studiju programmas reitingā tiek vērtētas jau piecus gadus, arvien uzlabojot novērtējumu. Šogad reitingā papildu iekļautas trīs maģistra studiju programmas – «Līderība un vadība», «Ražošanas inženierzinības un vadība» un «Darba aizsardzība» –, bet pārējās saņēmušas augstāku vērtējumu nekā pērn.

«Studiju programmas vērtē absolventi un darba devēji. Arvien augstāks vērtējums ir nepārprotams apliecinājums izglītības kvalitātei un konkurētspējai – absolventi ir apmierināti ar iespējām, ko izglītība paver darba tirgū, bet darba devēji augstu vērtē un pieprasa izglītotus profesionāļus. Šī reitinga rezultāti sasaucas ar citiem starptautiskiem novērtējumiem RTU augstajai reputācijai darba devēju acīs,» atzīst RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes prodekāne Inga Lapiņa.

Visstraujāk, par piecām vietām, «Eduniversal Best Masters Ranking» pakāpusies studiju programma «Uzņēmējdarbība un vadīšana». Starp 100 pasaules labākajām studiju programmām tā ieņem 31. vietu savā jomā. Savukārt «Visaptverošā kvalitātes vadība» un «Būvuzņēmējdarbība un nekustamā īpašuma vadīšana» uzlabojušas vērtējumu par trim vietām, ieņemot attiecīgi devīto vietu starp 100 pasaules labākajām programmām kvalitātes vadības jomā un 15. vietu starp pasaules 50 labākajām nekustamā īpašuma apsaimniekošanas studiju programmām.

Labāku rezultātu reitingā uzrāda arī «Pilsētu un reģionu inženierekonomika» (21. vieta ilgtspējīgas attīstības un vides pārvaldības jomā) un  «Muitas un nodokļu administrēšana» (29. vieta nodokļu jomā). Arī reitingā jauniekļautās programmas saņēmušas labu novērtējumu. Starp 100 pasaules labākajām studiju programmām vides drošībā «Darba aizsardzība» ieņem augsto 15. vietu, bet «Līderība un vadība» – 34. vietu līderības jomā. Savukārt «Ražošanas inženierzinības un vadība» novērtēta kā ceturtā labākā savas jomas programma Austrumeiropā. Austrumeiropas griezumā reitingā vadošās pozīcijās ir vēl četras programmas – MBA programma «Inovācijas un uzņēmējdarbība» ir otrā labākā savā jomā, «Uzņēmējdarbības finanses» un «Starptautisko ekonomisko sakaru organizēšana un vadīšana» – trešā, bet «Ekonomika» – ceturtā labākā savā jomā.

Tradicionāli augstu novērtējumu reitingā saņem arī RTU Rīgas Biznesa skolas īstenotā MBA programma «Uzņēmumu un organizāciju vadīšana», kas reitingā iekļauta trīs reizes. Tā atzīta par piekto labāko «Professional MBA», 15. labāko mārketinga un 16. labāko «Executive MBA» jomā Austrumeiropas reģionā.
Reitingu veido Francijas reitingu un konsultāciju kompānija «SMBG».

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

22. aprīlis, 2021 plkst. 11:28