Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Parādīt izvēlni
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Veidojot ciešākas saites ar Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūtu, stiprinās atbalstu inovāciju ekosistēmai Latvijā

19. oktobris, 2021
.
.
.
RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna (no kreisās) un EIT direktors Martins Kerns «EIT Informācijas dienā 2019» apmeklē RTU Dizaina fabriku. Foto no RTU arhīva

Latvija parakstījusi saprašanās memorandu ar Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūtu (EIT) par ciešāku sadarbību inovāciju veicināšanā. Memoranda ieviešanu Latvijā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) uzticējusi Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU). 

«Memorands ir būtisks solis sadarbības stiprināšanā starp augstākās izglītības iestādēm un zinātniskajām institūcijām Latvijā un EIT, un šī institūta zināšanu un inovāciju centriem (KIC). Sadarbība ar EIT ir īpaši aktuāla, jo tā darbības jomas sakrīt ar Latvijas Viedās specializācijas stratēģijas jomām, paverot iespējas attīstīt cilvēkkapitālu un radīt zināšanas Latvijai aktuālajās tematiskajās nišās. Memorands veicinās EIT un KIC aktivitāti Latvijā, kā arī līdzatrašanās centra izveidi Latvijā,» norāda IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovācijas departamenta eksperts Aleksandrs Mārtiņš Blūms. 

«EIT jau ir atbalstījis daudzus uzņēmumus Latvijā, palīdzot tiem paātrināt inovācijas ar EIT kopienas, Eiropas lielākās inovācijas ekosistēmas, atbalstu. Parakstot līgumu, mēs ceram stiprināt sadarbību ar Latvijas iestādēm un radīt vēl vairāk iespēju Latvijas novatoriem, studentiem, uzņēmējiem un citām ieinteresētajām personām,» uzsver EIT direktors Martins Kerns.

Parakstot saprašanās memorandu, abas puses pauž apņēmību stiprināt sadarbību, kuras rezultātā ieguvēji būs Latvijas inovācijas ekosistēmas dalībnieki. Proti, EIT atbalsta uzņēmējdarbības, pētniecības un izglītības integrāciju, lai izstrādātu inovatīvus risinājumus problēmām, ar kurām sabiedrība saskaras visā Eiropā. Piedāvājot plašu inovāciju un uzņēmējdarbības atbalsta aktivitāšu klāstu studentiem, zinātniekiem un jaunuzņēmumiem, tas stimulē inovatīvu ideju un produktu attīstību. Ar EIT atbalstu 2019. gadā Eiropas inovācijas ekosistēmā ieplūduši vairāk nekā 420 miljoni eiro, no tiem Latvija grantu formā novatoriem piesaistījusi ap 2,3 miljoniem eiro. Ar katru gadu finansējuma apjoms pieaug un kopš 2017. gada jau kopumā pārsniedzis 8 miljonus eiro. 

«Viena no RTU prioritātēm ir gatavot studentus par radošiem un uzņēmīgiem nākotnes industrijas līderiem. EIT dod iespēju šīs prasmes attīstīt, sadarbojoties ar vadošām Eiropas universitātēm. Esam kļuvuši par vairāku EIT inovāciju programmu koordinētajiem Latvijā – klimata tehnoloģiju, pārtikas inženierijas, materiālu un mobilitātes jomās. Esam pagodināti, ka IZM ir novērtējusi mūsu līdzšinējo darbu un uzticējusi mums turpināt koordināciju nacionālā līmenī. Tas arī turpmāk pavērs iespējas visiem Latvijas studentiem attīstīt inovācijas prasmes, veidot uzņēmumus un sadarboties ar industriju,» uzsver RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna. 

EIT līdzatrašanās centra izveide stimulēs lielāku Latvijas un Baltijas iesaisti Eiropas inovāciju ekosistēmā, nodrošinās veiksmīgāku sadarbību starp lokāliem partneriem un EIT pārstāvniecībām, sinhronizēs šeit pārstāvēto kopienu darbību, veidos vienotu politiku, stimulēs Latvijai stratēģisku jautājumu risināšanu.

Latvijā šobrīd tiek īstenotas «EIT Climate-KIC», «EIT Food», «EIT RawMaterials», «EIT Digital», «EIT InnoEnergy», «EIT Manufacturing», «EIT Health» un «EIT Urban Mobility» aktivitātes. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

19. oktobris, 2021 plkst. 11:40

Līdzīgi raksti

Jaunumi