Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Valdība piešķir Atzinības rakstu RTU un rektoram Leonīdam Ribickim

19. aprīlis, 2022
Ministru kabineta Atzinības raksts RTU un rektoram Leonīdam Ribickim piešķirts par ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā, zinātnē un izglītībā. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Par izciliem sasniegumiem Latvijas tautsaimniecības, zinātnes un izglītības attīstībā valdība otrdien, 19. aprīlī, atbalstīja Ministru kabineta (MK) Atzinības raksta piešķiršanu Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU) un tās rektoram Leonīdam Ribickim.

L. Ribickim Atzinības raksts piešķirts par nozīmīgu ieguldījumu RTU ietekmes kāpināšanā tautsaimniecības attīstībā, savukārt RTU kopumā apbalvojums piešķirts par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas tautsaimniecības attīstībā.

RTU ir mūsdienīga, starptautiski pazīstama un prestiža vienīgā daudznozaru tehniskā universitāte Latvijā. RTU nodrošina ne tikai augstas kvalitātes izglītību, bet arī izcilu pētniecību un valorizāciju — inovāciju un tehnoloģiju pārnesi, tādējādi zinātnes sasniegumus iedzīvinot praksē.

RTU deviņās fakultātēs iespējams apgūt daudzpusīgu izglītību augstajās tehnoloģijās un inženierzinātnēs, kā arī sociālajās un humanitārajās zinātnēs.

RTU ir pirmā Latvijas teritorijā nodibinātā augstskola, un šogad tā svin savu 160. dzimšanas dienu.

RTU sniegums ir guvis arī starptautisku atzinību. Piemēram, 2021. gadā publiskotajā zinātnisko institūciju darbības starptautiskajā novērtējumā neatkarīgi ārvalstu zinātnes eksperti RTU sniegumu ir novērtējuši kā ļoti labu, par vienu no spēcīgākajām RTU jomām atzīstot zinātnieku sadarbību ar industriju, kas inženierzinātņu universitātei ir ļoti nozīmīgi, jo tas ir apliecinājums zināšanu pārnesei un RTU zinātnieku radīto inovatīvo produktu integrācijai tirgū.

Visaugstāk starptautiskie eksperti ir novērtējuši RTU pētniecību enerģētikā un vides inženierzinātnēs, ķīmijā un materiālzinātnē, datorzinātnē un informācijas tehnoloģijā – valsts tautsaimniecībai svarīgākajās jomās.

Savukārt šogad aprīlī publicētajā prestižajā starptautiskajā reitingā «QS World University Rankings by Subject 2022» RTU ir atzīta par Baltijā labāko augstskolu inženierzinātnēs un tehnoloģijās. RTU ir ierindojusies starp 301.–350. labākajām pasaules universitātēm enerģētikā un elektronikā, šajā jomā kāpinot vietu reitingā salīdzinājumā ar pagājušo gadu, bet kopumā inženierzinātnēs RTU reitingā ieņem 340. vietu un šajā pozīcijā ir vienīgā universitāte ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā.

Valdība kopumā atbalstīja Ministru kabineta atzinības rakstu piešķiršanu 13 personām un universitātei.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

19. aprīlis, 2022 plkst. 17:05