Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Parādīt izvēlni
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Uzsākta pieteikšanās jaunajai VIP sezonai; jaunums – iespēja radīt «mūsdienu betonu»

15. decembris, 2022
.
.
.

Līdz 3. februārim Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti aicināti pieteikties RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas koordinētajā aktivitātē «Vertikāli integrēts projekts» (VIP), kas šajā sezonā līdztekus jau ierastajām astoņām jomām piedāvā arī jaunumu – jomu «Mūsdienu betons».  

Pieteikuma anketa. 

VIP mērķis ir dot iespēju studentiem no dažādām studiju programmām un līmeņiem sadarboties ilgtermiņa pētniecības projektā, vienlaikus stiprinot un paplašinot mācībspēku zinātnisko darbību. Studentu komandas ir starpdisciplināras un vertikāli integrētas, proti, studējošie pārstāv dažādus studiju līmeņus, sākot no RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēniem līdz doktorantūrais studentiem. Komandas vāc un apstrādā datus, attīsta prototipus, to darbu uzrauga RTU vadošie pētnieki. Studentu un pētnieku sadarbībā top prototipi un idejas risinājumiem bioenerģijas, notekūdeņu attīrīšanas, zemas enerģijas patēriņa ēku, kosmosa, sensora tehnoloģiju, digitālo dvīņu un robotikas jomās. Šīs sezonas jaunums – iespēja radīt novatoriski, strukturāli sarežģītu augstas izturības betona elementu izmantošanai būvniecībā, iesaistoties komandā «Mūsdienu betons».  

Darbs sensoro tehnoloģiju jomā notiek sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU), tāpēc šajā komandā aicināti pieteikties arī RSU studenti. Pārējās jomās dalība iespējama tikai RTU studentiem un RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēniem.

Piedaloties VIP, studējošie var saņemt 200 līdz 228 eiro lielu ikmēneša stipendiju, bet mācībspēki – izmantot komandu darba rezultātus. Pēc VIP aktivitātes beigām students ir ieguvis pieredzi darboties grupā, apguvis jaunas zināšanas sava izvēlētā projekta ietvaros, apguvis pamatprasmes sava darba prezentēšanā, kā arī ieguvis jaunus kontaktus un paziņu loku studējošo vidū. 

VIP ir viena no vērienīgās programmas «Inovāciju granti jūrniecībā studējošajiem» aktivitātēm (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/006 «Inovāciju granti jūrniecības nozarē studējošajiem»). RTU VIP aktivitāti īsteno kopš 2019. gada (no 2019. gada līdz 2022. gadam projektā «RTU inovāciju granti studentiem», kopš 2022. gada – projektā «Inovāciju granti jūrniecības nozarē studējošajiem»), lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunradi un uzņēmējspējas.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

15. decembris, 2022 plkst. 14:21

Līdzīgi raksti

Ziņu kategorijas

Jaunumi