Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Parādīt izvēlni
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Uzņēmējdarbības studijas, kas atmaksājas

27. aprīlis, 2018
.
.
.
«Mūsu prasības ir augstas, bet ilgtermiņā tas studentiem atmaksājas,» saka RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes mācībspēks Deniss Ščeulovs. Foto: Gundega Preisa, RTU

Līdztekus inženierzinātņu un augsto tehnoloģiju studijām Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) nodrošina visu līmeņu augstākās izglītības iegūšanu ekonomikā un uzņēmējdarbībā. RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātē (IEVF) var apgūt «praktiski visu, kas vajadzīgs biznesam,» saka IEVF Uzņēmējdarbības inženierijas un vadības institūta direktora pienākumu izpildītājs Deniss Ščeulovs Eiropas hitu radio (EHR) raidījumu ciklā «Jaunumi topošajiem studentiem», ko RTU veido sadarbībā ar EHR. Viņa stāstītais ēterā skan piektdien, 27. aprīlī. 

«Mums ir viss, kas vajadzīgs uzņēmējdarbībai un biznesam,» saka D. Ščeulovs, stāstot, ka viņa vadītais institūts nodrošina visu studiju līmeņu — koledžas, bakalaura un maģistra — biznesa studijas, piedāvājot apgūt cilvēkresursu vadību, biznesa procesus, uzņēmējdarbību un finanses. 

Pirmo gadu IEVF darbojas programma «Radošās industrijas», kas RTU ir kopēja ar Kultūras akadēmiju. Šajā programmā sagatavo radošus un starpdisciplinārus speciālistus, kuri iegūst gan specializētas zināšanas mākslas un radošo industriju jomā, gan arī iegūst izpratni par uzņēmējdarbību, tehnoloģijām, mārketingu un komunikāciju. Būtībā šī programma sagatavo radošo industriju uzņēmējus, kuri, pateicoties iegūtajām zināšanām, sekmēs radošo industriju attīstību. «Klasiskajā biznesā ir vajadzīgi cilvēki ar netradicionālu skatu uz lietām, kas skatās ārpus kastes, un šie studenti ir tādi,» uzskata D. Ščeulovs. 

RTU uzskata, ka inženieriem ir jāprot ne tikai radīt jaunus, inovatīvus produktus, bet arī tos pārdot. Tāpēc ir izveidots uzņēmējdarbības modulis un topošie inženieri ar IEVF mācībspēku atbalstu apgūst uzņēmējdarbības pamatus, lai, iespējams, paši kādreiz kļūtu par uzņēmējiem, kuri spēj ne tikai radīt produktus, bet prot tos arī piedāvāt tirgū. 

IEVF ir izveidota studentu radošā laboratorija, kurā studenti var izmantot jaunākās tehnoloģijas un darboties, lai izstrādātu savus produktus. Tā ir iespēja studentiem darboties, iegūtās teorētiskās zināšanas pielietojot praksē. Studentiem laboratorijā ir pieejami dažādi instrumenti, 3D printeris, materiāli, ir izveidotas darba vietas, kur strādāt un savu ideju pārvērst produkta prototipā vai vismaz radīt prototipa sagataves vai sākotnējo variantu, ko pēcāk turpināt attīstīt RTU Dizaina fabrikā Ķīpsalā

IEVF studē arī cilvēki, kuri jau ieguvuši augstāko izglītību un vēlas papildināt savas zināšanas un kompetences, — fakultāte piedāvā arī tālākizglītības iespējas. 

«Mēs esam tuvu industrijai un mūsu studenti ļoti pieprasīti darba tirgū,» saka D. Ščeulovs, stāstot, ka fakultātes studentiem uzņēmumi piedāvā prakses un darba vietas, un «tas nozīmē, ka mūsu prasības ir augstas, bet ilgtermiņā tas studentiem atmaksājas.» 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

27. aprīlis, 2018 plkst. 13:16

Līdzīgi raksti

Jaunumi