Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Taivānas WuFeng University piedāvā sadarbības iespējas ar IEVF

21. novembris, 2018

RTU pārstāvji – rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, rektora vietnieks starptautiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā profesors Igors Tipāns, Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes dekāns profesors Oskars Krievs, Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamenta projektu vadītāja Anna Sedova – tikās ar WuFeng University prezidentu Ming-Horng Su.

Šī universitāte sper pirmos soļus internacionalizācijā un vasarā tās delegācija viesojās RTU. Atbildes vizītes laikā Taivānas universitātes pārstāvji pauda ieinteresētību veicināt viņu studentu došanos apmaiņas studijās uz RTU. Ciešākas sadarbības iesējas tika izskatītas uzņēmējdarbības studiju un pētniecības jomā, kā arī ar RTU studiju programmu «Drošības inženierija», jo WuFeng University ir augsts kompetences līmenis ugunsdrošības jomā – šī universitāte ir atbildīga par vadošo ugunsdrošības inspekcijas un ugunsdzēsēju kadru apmācību Taivānā un tur ir attīstīta zinātne par uguni. Augstskolai ir arī teicama praktiskā bāze ar ugunsdrošību saistītu studiju priekšmetu apguvei. Abu delegāciju pārstāvji pārrunāja iespējas izveidot dubultā grāda programmu.

WuFeng University dibināta 1965. gadā un ir viena no Taivānas lielākajām privātajām universitātēm un atrodas Taivānas vidienē, Dzjaji pisētā. Tajā studē 6500 studentu.

Lai noslēgtu sadarbības līgumus, pārrunātu līdzšinējās sadarbības sekmes, kā arī iezīmētu jaunas iespējas, no 5. līdz 9. novembrim RTU delegācija apmeklēja piecas universitātes – Kyungpook National University (Tegu, Korejā), Daegu Gyeongbuk Institute of Science and Technology (Tegu, Korejā), National Taiwan University of Science and Technology (Taipejā, Taivānā), WuFeng University (Dzjaji, Taivānā), kā arī Hang Seng University of Hong Kong (Honkongā Ķīnā). Vizītes ievadā RTU pārstāvji tikās ar Latvijas vēstnieku Korejā Pēteri Vaivaru un pārrunāja RTU sadarbības iespējas ar Korejas universitātēm un citām zinātniskajām institūcijām. Vēstnieks augsti novērtēja RTU sadarbību ar Korejas augstskolām, par ko liecina pieaugošais studentu skaits no šīs valsts. Pēteris Vaivars arī izrādīja interesi atbalstīt RTU centienus sadarbības paplašināšanā ar Korejas universitātēm.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

21. novembris, 2018 plkst. 11:46