Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Svinīgi atvērts RTU Goda doktora Kjella Gunnara Hofa mācību grāmatas «Biznesa ekonomika» trešais izdevums

4. aprīlis, 2019
Foto: Eduards Lapsa, RTU

«Daudz esam mācījušies no Kjella Gunnara Hofa. Jaunā grāmata dod iespēju mācīties arī turpmāk,» grāmatas «Biznesa ekonomika» trešā izdevuma atvēršanas svētkos atzina Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes dekāne profesore Elīna Gaile-Sarkane.

Grāmata «Biznesa ekonomika» ir populārs mācību līdzeklis universitāšu un koledžu studentiem uzņēmējdarbības ekonomikas zināšanu apgūšanai, to iecienījuši arī tehnisko fakultāšu studenti. Savukārt uzņēmēji to izmanto kā rokasgrāmatu. Mācību grāmatas mērķis ir sniegt dziļas pamatzināšanas uzņēmējdarbības ekonomikas teorijā un ar piemēru palīdzību dot ieskatu ekonomiska rakstura problēmās, ar kādām praksē sastopas uzņēmumi un pēdējā laikā arī valsts un pašvaldību sektors, kā arī aprakstīt šo problēmu risinājumus.

Jaunais izdevums ir lasītājiem draudzīgāks, tajā teorija iet rokrokā ar šā brīža praksi gan Norvēģijā, gan Latvijā – teksts ir papildināts ar dažādu uzņēmumu raksturojumu un situāciju aprakstiem no uzņēmumu ikdienas. Grāmatas līdzautore ir asociētā profesore Rasma Alsiņa, kura ilgus gadus strādājusi RTU un ir vairāku grāmatu autore un līdzautore. Viņa un RTU docents Modris Ozoliņš pielāgoja grāmatas saturu Latvijas lasītājiem, sagādājot piemērus no Latvijas uzņēmumiem, pārbaudot terminoloģiju un uzraugot, lai grāmatā klāstītais atbilst mūsu valsts uzņēmējdarbības videi. «Biznesa ekonomikas» atvēršanas svētkos grāmatas autors, biznesa konsultants K.G. Hofs (Kjell Gunnar Hoff) atzina, ka bez R. Alsiņas grāmatas izdošana nebūtu iespējama, jo izpratnes veidošanai būtiski ir studentiem dot salīdzināmus piemērus. Uzņēmums, kas ASV tiek uzskatīts par vidēju, Norvēģijā būs liels, bet Latvijā – jau milzīgs, ar piemēru skaidroja viņš.

K.G. Hofs sadarbojas ar RTU kopš 1998. gada, viņš ir viens no iniciatoriem unikālai starptautiskai maģistra studiju programmai «Inovācijas un uzņēmējdarbība», kas vērsta uz inovāciju potenciāla atraisīšanu studentos un uzņēmīguma veicināšanu un kuras absolventi ir veiksmīgi uzņēmēji, kompāniju un iestāžu vadītāji. Par nozīmīgu ieguldījumu modernu augstākās izglītības programmu attīstīšanā un ilgtermiņa sadarbības starp RTU un Norvēģijas augstskolām veidošanu un stiprināšanu 2007. gadā K. G. Hofam piešķirts RTU Goda doktora nosaukums.

Grāmatas atvēršanas svētkos piedalījās Norvēģijas karalistes vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors (Kristian Ødegaard), kurš uzsvēra sadarbības izglītībā nozīmību, internacionalizāciju un sadarbību kā ļoti būtisku RTU attīstībai uzsvēra arī studiju prorektors profesors Uldis Sukovskis. Pasākumā klāt bija arī Valsts ieņēmuma dienesta un dažādu Latvijas uzņēmumu pārstāvji, kā arī RTU mācībspēki.

Grāmatu no norvēģu valodas tulkojusi Iveta Medvida. «Biznesa ekonomika» trešā izdevuma pamatā ir Norvēģijā 2010. un 2016. gadā izdotās «Bedriftens okonomi» («Biznesa ekonomika») 7. un 8. izdevums.

RTU Goda doktora Kjell Gunnar Hoff grāmatas «Biznesa ekonomika» 3. izdevuma atklāšana

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

4. aprīlis, 2019 plkst. 10:52