Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Parādīt izvēlni
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Studentu komandas cīnīsies par finansējumu biznesa ideju attīstībai

13. aprīlis
.
.
Foto: RTU arhīvs

15 studentu komandas pirmsinkubatora «RTU IdeaLAB» noslēgumā 16. aprīlī tiešsaistē prezentēs savas biznesa idejas un prototipus jauniem produktiem un pakalpojumiem. Veiksmīgāko risinājumu autori cīnīsies par naudas balvām 500 – 3000 eiro apmērā. 

Fināla prezentācijas sāksies plkst. 15.00 platformā Zoom.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), īstenojot pirmsinkubācijas programmu, atbalsta studentu biznesa ideju attīstību dažādos tautsaimniecības virzienos. Šajā sezonā komandas izveidojušas, piemēram, pašdezinficējošu ūdens pudeli, viegli pārnēsājamu velo novietni, nakts kapi, kas palīdz iegūt un analizēt datus, lai ārstētu zobu griešanu, ķermeņa spilvenus topošajām māmiņām, kas atvieglo sāpes un diskomfortu, kā arī dažādas lietotnes un platformas. To vidū ir platforma, kas ļauj mērīt studiju kvalitāti, salīdzināt frizieru pakalpojumu izmaksas, atrast piemērotāko foto pakalpojumu sniedzēju vai aktuālāko informāciju par arhitektūras nozares jaunumiem, mazināt ātrās modes ietekmi uz vidi un citas.

«RTU IdeaLAB» ir pirmsinkubācijas programma, kas dod iespēju apgūt uzņēmējdarbības prasmes, apvienojot jaunos un topošos uzņēmējus, mentorus, jaunrades entuziastus, mācībspēkus un investorus, nodrošinot vidi un atbalstu agrīnā attīstības stadijā esošu biznesa ideju realizēšanai. Agrīns atbalsts ir ļoti nepieciešams un citviet reti pieejams. Programma piedāvā modernu apmācību programmu ar praktiķu iesaisti, izaugsmes treneru sesijas, mentorus, kā arī RTU Dizaina fabrikas tehnisko atbalstu. Komandām ir pieejams aptuveni 2500 eiro liels atbalsta fonds biznesa idejas attīstībai, piemēram, izpētei, sākotnējai pārbaudei, pirmā prototipa izveidei, individuālām dažādu jomu profesionāļu konsultācijām, finanšu ekspertu un juristu padomiem. RTU studenti, piedaloties programmā, var pretendēt arī uz 200–228 eiro lielu ikmēneša stipendiju. 

«Lai palīdzētu komandām veiksmīgāk attīstīt savas idejas, šajā sezonā vairāk tās motivējām fokusēties uz idejas validāciju, saņemot potenciālo klientu apliecinājumu preces vai pakalpojuma nepieciešamībai. Organizējām arī īpašu RTU IdeaLAB Design Sprint nedēļu, kurā komandas radīja digitālus prototipus un testēja tos. Tikai pēc tam komandas izstrādāja reālus prototipus. To, ka izstrādātas konkurētspējīgas biznesa idejas, apliecina fakts, ka vairākas komandas turpinās ideju attīstību akceleratorā «Buildit» un RTU un Latvijas Universitātes kopīgi izveidotajā Universitāšu inkubatorā,» norāda «RTU IdeaLAB» koordinatore Līga Jupatova. 

«RTU IdeaLAB» finālā komandas vērtēs žūrija: «Bolt» reģionālais vadītājs Kārlis Ķezberis, investoru biedrības «LatBAN» izpilddirektore Aiga Kalbjonoka, «Buildit Latvia» vadošais partneris Matīss Neimanis un darbinieki, kuri ar komandām strādājuši visu sezonu. Tiks vērtēta biznesa idejas mērogojamība un potenciāls, problēmas pierādījums un klientu pieprasījums, komandas potenciāls, investīciju piesaistes noslēguma prezentācija un izveidotais prototips. Tiks piešķirtas trīs naudas balvas 500, 1500 un 3000 eiro apmērā.

«RTU IdeaLAB» ir daļa no vērienīgā projekta «Inovāciju granti studentiem» (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem»).
 

Jaunumi

_