Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Studenti aicināti pieteikties dalībai inovāciju platformā «Demola Latvia»

13. septembris, 2022

Līdz 29. septembrim studenti var pieteikties dalībai Studentu inovāciju grantu programmas aktivitātes «Demola Latvia» rudens sezonā un izstrādāt inovatīvus risinājumus gan dažādu Latvijas uzņēmumu piedāvātiem, gan atvērtiem nākotnes tendenču izaicinājumiem.

Izaicinājumu apraksti un pieteikšanās.

«Demola Latvia» ir viena no RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas īstenotās vērienīgās studentu inovāciju grantu (SIG) programmas «Inovāciju granti jūrniecībā studējošajiem» aktivitātēm un darbojas kā sadarbības platforma studentiem, uzņēmumiem un universitātēm. Programmā var pieteikties dažādu augstskolu studenti, gūstot iespēju strādāt starpdisciplinārās komandās biznesa vidē,  programmas laikā pētot un radot risinājumu konceptus industrijas, programmas un sadarbības partneru definētām problēmsituācijām.

«Balstoties uz ilggadējo pieredzi inovāciju veicināšanā starp studentiem un industriju, 2022. gadā mēs veidojam ciešāku sadarbību ar «Demola Global» tīklu Somijā un visā pasaulē, lai sekotu līdzi tendencēm studentu inovāciju attīstības veicināšanā. Šis gads iezīmē jaunu sākumu arī izaicinājumu definēšanā un sadarbībā ar industrijām, tādēļ esam priecīgi piedāvāt astoņus jaunus izaicinājumus, kurus multidisciplināru studentu komandas risinās turpmākos trīs mēnešus,» stāsta «Demola Latvia» koordinatore Līva Stūrmane. 2022. gada rudens sezonā studentu komandas risinās dažādus gan industrijas, gan pašas «Demola Latvia» un Latvijas Jūras akadēmijas piedāvātus izaicinājumus, kas saistīti ar jūrniecības un jūrnieka profesijas nākotni, dūņu apstrādi dzeramā ūdens sagatavošanas procesā, nekustamā īpašuma digitālu pārraudzību un nākotnes tendencēm universitātēs un STEM izglītībā.

Par dalību projektā studenti var saņemt ikmēneša stipendiju 200 līdz 228 eiro apmērā un ir pieejams atbalsta fonds idejas izstrādei līdz 2500 eiro apmērā. Studentiem tiks sniegts arī mentoru un RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas ekspertu atbalsts.

«Demola Latvia» ir viena no vērienīgās programmas «Inovāciju granti jūrniecībā studējošajiem» aktivitātēm (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/006 «Inovāciju granti jūrniecības nozarē studējošajiem»). Iepriekš, no 2019. gada, RTU šo aktivitāti īstenoja projektā «RTU inovāciju granti studentiem», lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunradi un uzņēmējspējas.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

13. septembris, 2022 plkst. 15:51