Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Parādīt izvēlni
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

SESMI direktors kļūst par Ukrainas Muitas un finanšu universitātes goda doktoru

20. jūnijs
.
.
RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta direktors profesors Aivars Vilnis Krastiņš.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta (SESMI) direktoram profesoram Aivaram Vilnim Krastiņam piešķirts Muitas un finanšu universitātes (Dnipro) Goda doktora grāds par nopelniem muitas izglītības attīstībā Pasaules muitas organizācijas dalībvalstīs un sniegto atbalstu muitas izglītības pilnveidošanā Ukrainā.  

Ukrainai būs jāveic ievērojams darbs, valsti būvējot no jauna pēc kara un izpildot prasības, kas tai, tajā skaitā valsts muitai, būs jāpilda, gan esot Eiropas Savienības kandidātvalsts statusā, gan vēlāk pretendējot uz dalībvalsts statusu, uzsvēra profesors Ukrainas Izglītības un zinātnes ministrijas un universitātes rīkotā diskusijā «Ukrainas muita kara un pēckara apstākļos». 

Viņš arī uzsvēra Baltijas valstu un Polijas lielo pieredzi, stājoties ES, kā arī pauda RTU SESMI muitas un nodokļu ekspertu gatavību piedalīties nepieciešamās palīdzības sniegšanā. A. V. Krastiņš norādīja uz nepieciešamību muitas izglītības programmas Ukrainā veidot atbilstoši Pasaules muitas organizācijas un Eiropas Komisijas prasībām, kas nodrošinās Ukrainas muitas izglītības starptautisko prestižu un paaugstinās gan muitnieku apmācību kvalitāti, gan muitas darba efektivitāti jaunajos apstākļos.  

Diskusijā piedalījās Pasaules muitas organizācijas, augstskolu, Ukrainas un citu valstu muitas un nodokļu administrāciju pārstāvji. Diskusijās izteiktie priekšlikumi tiks iekļauti rekomendācijās Ukrainas valsts institūcijām. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

20. jūnijs plkst. 10:55

Līdzīgi raksti

Jaunumi