Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Parādīt izvēlni
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Sadarbībā ar Bērnu slimnīcu IEVF studenti izstrādā risinājumus mazo pacientu labsajūtai

7. maijs, 2018
.
.
.
Foto: pexels.com

Ikdienā aprūpējot mazos pacientus, Bērnu slimnīcas māsiņai Madarai Blumbergai nelika mieru doma, ka BKUS darbā noderētu tehniski orientētu ārējo partneru atbalsts, kuri varētu palīdzēt radīt inovatīvus risinājumus slimnīcas ikdienas darbības atvieglošanai. Madara izsūtīja uzaicinājumu sadarboties, un atsaucās Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātes Latvijas – Norvēģijas maģistra studiju programmas “Inovācijas un uzņēmējdarbība”  direktors docents Modris Ozoliņš.

Pagājušā gada ziemā Madara ieradās RTU, lai detalizētāk iepazīstinātu ar savu ideju un apspriestu iespējamās sadarbības plānu. Tika nolemts, ka, risinājumu meklēšanā varētu iesaistīt Latvijas – Norvēģijas maģistra studiju programmas “Inovācijas un uzņēmējdarbība” studentus, kuriem pavasara semestrī ieplānots studiju kurss "Produktu dizains un attīstība". Šajā kursā studenti identificē patērētāju vajadzības, tad pēc Masačūsetsas tehnoloģiskajā institūtā izstrādātas metodoloģijas soli pa solim izstrādā iespējamos risinājumus patērētāju vajadzību apmierināšanai. Kāpēc lai šoreiz nepiedāvātu studentiem strādāt partnerībā ar BKUS?

Madara tikās maģistrantūras studentiem, sniedza ieskatu Bērnu slimnīcas ikdienas darbībā, lai studenti labāk izprastu BKUS darbinieku un pacientu vajadzības. Daļa no studentiem ar saviem bērniem kā pacientiem bija slimnīcas pakalpojumus izmantojuši, tādēļ slimnīcas darbības specifika viņiem bija pazīstama.

Tika izveidotas četras studentu darba grupas, kuras nākošos divus mēnešus ar entuziasmu strādāja pie pacientu, vecāku un mediķu vajadzību apzināšanas, un atbilstošu produktu izstrādes. Vairākas studentu grupas identificēja vajadzību mazināt pacientu satraukumu un bailes apmeklējot slimnīcu, kā arī procedūru kabinetus, bet viena grupa nolēma izstrādāt risinājumu operatīvās informācijas nodrošināšanai slimnīcas apmeklējuma laikā.

Sadarbības rezultātā radītos prototipus RTU studenti prezentēja 24. martā. Prezentācijas vērtēja kursa vadītāja RTU profesore Elīna Gaile-Sarkane, programmas direktors, māsiņa Madara un Bērnu slimnīcas fonda izpilddirektore Ieva Lejniece.

Tika prezentēti sekojoši produkti: 

1) Uzlīmes ar bērniem saistošu tematiku, ar ko aplīmēt iekārtas, lai radītu apmeklētājiem draudzīgāku vidi.

2) Panda, kas aplīmēta ar medicīnisko ādu un siltumu radošu folliju – “Hug me and I hug you”, kas varētu mazināt pašu mazāko pacientu satraukumu samīļojoties.

3) Interaktīva spēle, ko varētu izvietot uz sienām, spēle ir piemērota dažādiem pacientu vecumiem un augumiem, t. sk.ratiņkrēsliem.

4) Aplikācija dr.Buddy, kura sniedz  noderīgu informāciju vecākiem un medicīniskajam personālam. Aplikācija piedāvā arī spēles un izklaides iespējas bērniem, gaidot rindā pie mediķiem.

Pēc kursa noslēguma RTU un BKUS partneri apspriedās un vienojās, ka pirmā sadarbības reize ir bijusi savstarpēji interesanta un lietderīga. Modris Ozoliņš izteica pateicību BKUS māsiņai Madarai Blumbergai par vērtīgo iniciatīvu, un izteica cerību, ka sadarbība ar RTU varētu turpināties arī nākotnē.

Kursu ar lielu entuziasmu vadīja profesore, dr. oec. Elīna Gaile-Sarkane.

Sadarbības pilotprojektā atbalstu sniedza arī BKUS darbinieki - BKUS Izglītības un Zinātnes daļas vadītāja Dace Zavadska un Izglītības un zinātnes procesu koordinatore Līga Brakmane, ambulatorās aprūpes veselības daļas vadītāja Irina Ošeniece, klientu apkalpošanas daļas vadītājs Kaspars Grosu, neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļas vadītāja Zanda Pučuka un citi.

Papildu informācija par Latvijas – Norvēģijas maģistra studiju programmu “Inovācijas un uzņēmējdarbība”: mba.rtu.lv

Kopīgot rakstu

Jaunumi