Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

RTU notiek jauno studentu uzņemšana

2. jūlijs, 2018

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) jauno studentu pieteikšanās studijām notiek no šā gada 3. līdz 10. jūlijam RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, Arhitektūras fakultātes ēkā, Ķīpsalas ielā 6, kur vienā laikā var pieteikties bakalaura, koledžas un maģistra studijām. Jaunajā studiju gadā RTU piedāvās jaunas studiju programmas un visvairāk budžeta vietu salīdzinājumā ar citām augstskolām, jo inženierzinātņu un augsto tehnoloģiju speciālistu pieprasījums darba tirgū pieaug.

Divas jaunas studiju programmas

Potenciālajiem studentiem RTU piedāvā divas jaunas studiju programmas — bakalaura profesionālo studiju programmu «Finanšu pārvaldības informācijas sistēmas», kas tiek īstenota sadarbībā ar Banku augstskolu, un maģistra akadēmisko studiju programmu «Digitālās humanitārās zinātnes», ko īsteno RTU E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultāte.

«Finanšu pārvaldības informācijas sistēmas» ir unikāla, Latvijā vēl nebijusi starpdisciplināra programma, kas izveidota atbilstoši darba tirgus prasībām, lai sagatavotu finanšu sistēmu programmatūras izstrādātājus. Savukārt «Digitālās humanitārās zinātnes» ir starpdisciplināra programma, kas nodrošinās jaunāko informācijas tehnoloģiju integrēšanu humanitārajās zinātnēs.

RTU piedāvā visvairāk budžeta vietu

Šovasar bakalaura, koledžas un maģistra studiju līmenī RTU piedāvā aptuveni 3000 budžeta vietu. Tas ir vairāk nekā jebkurai citai Latvijas augstskolai, tāpēc ka valsts inženierzinātņu studijas ir izvirzījusi par prioritāti, jo darba tirgū pieaug inženierzinātņu un augsto tehnoloģiju speciālistu deficīts. Ekonomikas ministrijas jaunākās darba tirgus prognozes liecina, ka 2025. gadā Latvijā pietrūks aptuveni 17 000 inženierzinātņu, dabas zinātņu un IKT speciālistu.

RTU ir novērojusi, ka pieaug jauniešu interese par inženierzinātnēm, jo viņi ir sadzirdējuši darba devēju aicinājumu skolā mācīties eksaktās un dabas zinātnes un studēt inženierzinātnes, kas ir pieprasītas darba tirgū.

Konsultācijas WhatsApp

Reflektantiem iespējams uz jautājumiem par uzņemšanu un studijām saņemt atbildes sociālās saziņas tīklā WhatsApp, rakstot uz numuru +371 28005535.

Modernā Ķīpsalas studentu pilsētiņa

Jaunie RTU studenti mācīsies mūsdienīgā vidē Latvijā pirmajā studentu pilsētiņā Ķīpsalā, kur uzceltas jaunas RTU fakultāšu ēkas, Laboratoriju māja, Zinātniskā bibliotēka, kuras lasītava atvērta 24 stundas diennaktī, un renovēta lielākā daļa fakultāšu un dienesta viesnīca.

Reģistrēšanās pamatstudijām

Elektroniskā pieteikšanās turpināsies līdz 10. jūlijam. Pēc pieteikuma aizpildīšanas elektroniski reflektantam no 3. līdz 10. jūlijam būs arī personiski jāierodas RTU, jāuzrāda nepieciešamie dokumenti un jāapstiprina pieteikums.

Arī šogad pieteikšanās studijām un pieteikumu apstiprināšana visās RTU studiju programmās gan pamatstudiju, gan augstākajā studiju līmenī notiek RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6. Tāpat kā iepriekšējos gados, reģistrēties studijām portālā Latvija.lv varēs arī uz vietas RTU, palīdzot RTU konsultantiem.

Studijas maģistrantūrā

No 3. līdz 10. jūlijam RTU studentu pilsētiņā, Arhitektūras fakultātē, var reģistrēties arī studijām maģistrantūrā valsts budžeta vietās. Savukārt reģistrēšanās maģistrantūrā studijām par maksu notiek no 3. jūlija līdz 24. augustam.

Nepilna laika studijas

Reģistrēšanās nepilna laika — vakara un neklātienes — studijām notiek no 3. jūlija līdz 24. augustam Arhitektūras fakultātē, savukārt no 11. jūlija līdz 24. augustam — Uzņemšanas komisijā, Ķīpsalā, Āzenes ielā 6.

Vairāk par uzņemšanu