Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

RTU studenti mērosies spēkiem jauno inženieru sacensībās «EBEC Riga»

15. februāris, 2019
Jauno inženieru sacensībās «EBEC Riga» studentu komandām jākonstruē konkrēta ierīce vai arī jārod inženiertehnisks risinājums kādai problēmai. Foto no «BEST-Riga» Facebook arhīva

Sestdien, 16. februārī, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), Kaļķu ielā 1 notiks jauno inženieru sacensību «EBEC» (European BEST Engineering Competition) pirmā kārta «EBEC Riga». Labākā komanda katrā kategorijā dosies uz sacensību otro kārtu «EBEC Baltic».

Sacensībām ir senas tradīcijas – tās notiek jau sešpadsmito gadu, studentu komandām četru cilvēku sastāvā piedaloties vienā no sacensību kategorijām – situācijas analīzē vai konstruēšanā.

Konstruēšanas kategorijā, izmantojot mehānikas, elektronikas un fizikas zināšanas, kā arī piedāvātos materiālus un loģisko domāšanu, noteiktā laikā ir jāuzkonstruē ierīce, kam jāveic konkrēts uzdevums. Savukārt situācijas analīzes kategorijā dalībniekiem jārod kāds praktiski īstenojams problēmas risinājums. Abas kategorijas vērtēs nozares eksperti, ņemot vērā risinājumu oriģinalitāti un tehnisko izpildījumu.

Katras kategorijas uzvarētāji dosies uz reģionālo kārtu, kurā notiek cīņa par dalību «EBEC Final 2019» Itālijā.

Jauno inženieru sacensības organizē Eiropas tehnisko universitāšu studentu biedrības «BEST» Latvijas nodaļa «BEST-Riga». Tā rūpējas par topošo inženieru interešu izglītību un karjeras atbalstu.

Papildu informācija.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments