Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

RTU strauji kāpj, iekļūstot jaunās ekonomikas valstu labāko universitāšu TOP 200

16. janvāris, 2019

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ievērojami pakāpusies vienas no pasaules prestižākajām reitingu aģentūrām «Times Higher Education» (THE) veidotajā jaunās ekonomikas valstu universitāšu reitingā «THE Emerging Economies University Rankigs 2019», ieņemot 196. vietu un kļūstot par augstāk novērtēto no reitingā iekļautajām Latvijas augstskolām.

Iepriekšējā izvērtējumā RTU ierindojās 251.-300. vietā. RTU ir vienīgā no Baltijas valstu universitātēm, kuras novērtējums ir paaugstinājies. Pārējās augstskolas ir piedzīvojušas kritumu vai palikušas iepriekšējās pozīcijās.

Reitings tiek veidots sesto reizi un tajā iekļautas 442 universitātes no 43 jaunās ekonomikas valstīm. RTU sasniegums – 196. vieta – būtiski apsteidz Latvijas Universitāti, kas ir otra reitingā iekļautā Latvijas augstskola un ierindojas 251.–300. vietā. Reitinga rezultāti tika publiskoti 15. janvārī.

«RTU kāpums reitingā noticis, pateicoties zinātniskās darbības aktivitātes pieaugumam – tieši RTU zinātnieki salīdzinājumā ar citu Latvijas augstskolu pētniekiem visaktīvāk publicējas nozīmīgajā Scopus datubāzē, sniedzot lielu zinātnes ieguldījumu tautsaimniecībā. Tomēr vēl svarīgāk par kvantitāti ir tas, ka mūsu publikācijas ir kļuvušās kvalitatīvākas. Starptautiskā atpazīstamība un citējamība ir augusi, aizvien vairāk mūsu veikums zinātnē tiek novērtēts. Viens no RTU veiksmes faktoriem ir starptautiskā sadarbība, piemēram, ar Eiropas Kodolpētniecības centru, Eiropas kosmosa aģentūru,» saka RTU Kvalitātes vadības un dokumentu pārvaldības departamenta direktors Juris Iljins.

Reitingā vērtēts universitāšu sniegums piecās darbības jomās: studijas (studiju vide) – 30%, pētniecība (apjoms, ienākumi un reputācija) – 30%, citējamība (pētniecības ietekme) – 20%, starptautiskā perspektīva (personāls, studenti, pētniecība) – 10% un industrijas ienākumi (zināšanu pārnese) – 10%. Iegūto vietu nosaka vērtējuma kopsumma. RTU sniegums visaugstāk novērtēts internacionalizācijas, zināšanu pārneses, kā arī studiju jomā.

Pirmajās trijās reitinga vietās ierindojas Ķīnas augstskolas – pirmā ir Cinhua Universitāte (Tsinghua University), otrā – Pekinas Universitāte (Peking University), bet trešā – Džedzjanas Universitāte (Zhejiang University). Ķīna ir arī reitingā visplašāk – ar 72 universitātēm – pārstāvētā valsts, aiz tās ar 49 universitātēm ierindojas Indija, bet Krieviju pārstāv 35 augstākās izglītības iestādes.

Plašāka informācija.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments