Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

RTU profesore piedalīsies diskusijā par kravu pārvadājumu nākotni

16. augusts, 2022
Foto: pixabay.com

17. augustā plkst. 11.00 tiešraidē Satiksmes ministrijā notiks diskusija «Dzelzceļš vai autotransports kravu pārvadāšanai – kas ir sabiedriski izdevīgāk?», kurā piedalīsies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes asociētā profesore Ingūna Jurgelāne-Kaldava.

Diskusijā, ko organizē VAS «Latvijas dzelzceļš» meitas sabiedrības AS «LatRailNet»,  tiks meklētas atbildes uz kravu pārvadājumu attīstībai nozīmīgiem jautājumiem. Kravu pārvadājumi ir svarīga tautsaimniecības nozare, taču tā nav tikai tās redzamākā daļa - pārvadātās tonnas, veiktie kilometri, saņemtie ieņēmumi un nomaksātie nodokļi. Tās ir arī tā saucamās ārējās izmaksas, kuras rodas, ir sarēķināmas un ar kurām mēs saskaramies pastarpināti – sastrēgumi, troksnis, negadījumi, gaisa piesārņojuma radītā ietekme uz vidi un izraisītās klimata pārmaiņas, norāda diskusijas organizētāji.

Diskusijā nozares eksperti meklēs atbildes uz jautājumiem:
•    Kuram par šo ietekmi būtu jāmaksā?
•    Kā panākt, lai kravu īpašnieki izvēlētos videi un sabiedrībai draudzīgu pārvadājumu veidu?
Vai un kā iespējams panākt ilgtspējīgus kravu pārvadājumus, kur sinerģiski
•    līdzās pastāv un tiek kombinēts autotransports un dzelzceļš, mazinot sastrēgumus, negadījumos cietušo un bojāgājušo skaitu un saudzējot vidi?

Diskusijā piedalīsies satiksmes ministrs Tālis Linkaits, AS «LatRailNet» valdes priekšsēdētāja Justīna Hudenko, Rīgas domes izpilddirektors Jānis Lange, RTU Starptautisko ekonomisko sakaru, transporta ekonomikas un loģistikas katedras vadītāja asociētā profesore Ingūna Jurgelāne-Kaldava, Latvijas Loģistikas asociācijas priekšsēdētājs Normunds Krūmiņš, Autopārvadātāju asociācijas «Latvijas auto» valdes priekšsēdētāja padomnieks juridiskajos jautājumos Ēriks Pūle.

Diskusiju varēs vērot arī tiešraidē vietnē LETA.lv un VAS «Latvijas dzelzceļš» Facebook lapā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

16. augusts, 2022 plkst. 16:24