Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

RTU profesore Guna Ciemleja: Es neesmu sausiņš

8. augusts, 2017
Foto - ekrānattēls no avīzes «Talsu Vēstis»

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) Uzņēmuma finanšu un ekonomikas katedras asociētā profesore, vadošā pētniece un docente Guna Ciemleja avīzē «Talsu Vēstis» sevi kā pasniedzēju pedagoģiskajā darbā raksturo: «Es neesmu sausiņš.»

Šobrīd Guna Ciemleja pasniedz lekcijas RTU klātienes un neklātienes studentiem, kuri profesorei esot galvenais iemesls iesākto turpināt. «Biznesa vide no universitātes ļoti atšķiras. Uzņēmumā komunikācija ir tiešāka un vienkāršāka. Universitātei es, visticamāk, esmu pievilcīga tieši tāpēc, ka aizvien strādāju privātā uzņēmumā. Savukārt manai pašrealizācijai šāda situācija ir ideāla! Es neesmu sausiņš, man ir, ko teikt. Ja lasu lekciju, piemēram, par uzņēmējdarbības riskiem, par katru no tiem varu stāstīt un stāstīt. Ja kaut vai vienam no 30 studentiem mirdz acis un ja viņš saka paldies, esmu laimīga,» saka Guna Ciemleja.

Profesore stāsta, ka būtisku uzmanību gan pedagoģiskajā, gan pētnieciskajā darbā velta finanšu lietpratībai un personīgo finanšu pārvaldībai. Kaut arī darāmā sabiedrības izglītošanā vēl esot daudz, cilvēki kopumā kļuvuši gudrāki. Pēdējos trīs gadus Guna Ciemleja iesaistās Finanšu un kapitāla tirgus komisijas darba grupā, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par finanšu pārvaldību. «Naudas pārvaldīšana — tā ir attieksme pret sevi un savu dzīvi. Es dusmojos uz cilvēkiem, kuri neiesniedz gada deklarācijas. Viņi izmet savu naudu! Atliek tikai gribēt,» viņa norāda un iedrošina, ka deklarācijas sagatavošanas procesā neesot nekā sarežģīta.

Pilnu rakstu var izlasīt avīzē «Talsu Vēstis» (04.08.2017.)

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

8. augusts, 2017 plkst. 16:32