Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Parādīt izvēlni
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

RTU padomei būs jāizvērtē trīs rektora amata pretendenti

23. decembris, 2022
.
.
.

Pēc rūpīgas izvērtēšanas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektora amata konkursa Nominācijas komisija izskatīšanai RTU padomē ir ieteikusi trīs RTU rektora amata kandidātus. Padome ar pretendentiem iepazīsies līdz 12. janvārim, kad finālista/-u vārdu/-us darīs zināmus RTU Satversmes sapulcei, kurai, savukārt, pēc plašām kandidātu debatēm ar RTU saimi februārī būs jāievēlē jaunais RTU rektors. 

Trīs spēcīgākie rektora amata pretendenti ir izvēlēti no deviņiem konkursa dalībniekiem, kuri sākotnēji pieteica savas kandidatūras uz RTU rektora amatu rudenī izsludinātajā atklātajā starptautiskajā konkursā. Kandidātu izvērtēšanas sākotnējā procesā tika iesaistīta personāla atlases kompānija «Eiro Personāls», kura aktīvi nodarbojās ar iespējamo pretendentu meklēšanu. Pēc Latvijas un starptautiskās akadēmiskās vides, RTU un citu Latvijas un ārvalstu universitāšu vadošā personāla, kā arī Latvijas kapitālsabiedrību un uzņēmumu vadības pieredzes izpētes personāla atlases firma RTU rektora konkursam uzrunāja 59 kandidātus, no kuriem konkursā pieteicās seši, bet vēl trīs pieteikumus iesūtīja pēc savas iniciatīvas.  

Pretendentu sniegumu sadarbībā ar «Eiro Personālu» vērtēja konkursa Nominācijas komisija, kurā strādāja RTU darbinieku, studentu un absolventu, RTU padomes, Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Darba devēju konfederācijas un Ārvalstu investoru padomes pārstāvji. 

Pirmajā atlases kārtā tika izvērtēta kandidātu pieteikumu atbilstība konkursa pamatprasībām, uz otro kārtu virzot astoņus kandidātus. Otrajā kārtā kandidāti savu pieredzi demonstrēja daļēji strukturētās intervijās, un uz trešo kārtu tika virzīti pieci pretendenti. Trešajā kārtā tika izvērtēts pretendentu stratēģiskais redzējums un pieredze, un pēc tās uz nākamo kārtu virzīja trīs kandidātus. Savukārt ceturtajā kārtā Nominācijas komisija vērtēja konkursa dalībnieku vadības kompetences un lēma visus trīs pretendentus virzīt izvērtēšanai un intervijām RTU padomē. 

Līdz 12. janvārim RTU padomei ir jāizlemj, kuru/-us no pretendentiem ieteikt balsojumam RTU Satversmes sapulcē. Tad arī publiski kļūs zināmi izvirzīto personu vārdi. Pirms Satversmes sapulces balsojuma padomes izraudzītajiem pretendentiem savs stratēģiskais RTU attīstības redzējums publiskās debatēs būs jādemonstrē RTU struktūrvienībām, kā arī gala diskusijā RTU Satversmes sapulces atklātajā sēdē, kas paredzēta 20. februārī. Pēc pašreizējām iecerēm jaunais RTU rektors jāievēlē līdz 24. februārim.  

RTU mērķis ir atrast spēcīgu rektoru, kura vadībā tiks sasniegti universitātes stratēģiskie mērķi – izcilība zinātnē, kvalitatīvas studijas, ilgtspējīga valorizācija jeb zinātnieku radīto produktu komercializācija, kā arī institucionālā ekselence un RTU starptautiskā konkurētspēja. Tāpēc septembrī tika izsludināts atklāts starptautisks konkurss, kurā jaunais RTU rektors tiek meklēts pēc labas pārvaldības procesa metodēm.

RTU ir mūsdienīga, starptautiski pazīstama un prestiža vienīgā daudznozaru tehniskā universitāte Latvijā. Universitātes deviņās fakultātēs iespējams apgūt daudzpusīgu izglītību augstajās tehnoloģijās un inženierzinātnēs, kā arī sociālajās un humanitārajās zinātnēs.

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

23. decembris, 2022 plkst. 9:53

Līdzīgi raksti

Jaunumi