Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

RTU Karjeras dienā jaunieši tiksies ar uzņēmumiem un notiks karjeras izglītības pasākumi

18. februāris, 2020

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Karjeras dienā, kas norisināsies 6. martā starptautiskajā izstāžu hallē Ķīpsalā un pulcēs 130 uzņēmumu pārstāvjus no 40 dažādām nozarēm, aicināti visu Latvijas augstskolu studenti, lai gūtu ieskatu situācijā darba tirgū, klātienē tiktos ar uzņēmumu pārstāvjiem, nodibinātu karjeras attīstībai vērtīgus kontaktus, kā arī piedalītos izglītojošos pasākumos – diskusijā, iedvesmojošā seminārā un īsās intervijās noskaidrojot savas iespējas saņemt jau pavisam konkrētu darba piedāvājumu.

RTU Karjeras dienā, kas ir Latvijā lielākais jauniešu profesionālās orientācijas pasākums, šogad piedalīsies gan Latvijas, gan četri ārvalstu uzņēmumi, un uz to tiek aicināti gan Latvijas, gan ārvalstu studenti. Karjeras dienas izstāde – tikšanās ar uzņēmumu pārstāvjiem izstāžu hallē notiks no plkst. 10.00 līdz 16.00, dalība tajā ir bez maksas. Lai nodrošinātu iespēju Karjeras dienu apmeklēt visiem RTU studentiem, 6. martā no plkst. 12.30 studentiem ir atceltas nodarbības.

Paralēli aktivitātēm hallē, kur jaunieši tiksies ar uzņēmumu pārstāvjiem, norisināsies trīs izglītojoši un praktiski ar karjeras izglītību saistīti pasākumi.

• 11.00 – 12.00 notiks seminārs par profesijas izvēli «Nākotne ir Tavās rokās», kuru vadīs TV personība un aktrise Ieva Florence-Vīksne. Lektore dalīsies ar savu pieredzi, kā meklēt un atrast savu profesiju, runās par šķēršļiem, to pārvarēšanu un izmantošanu savā labā. Seminārā varēs arī uzzināt, kur rast iedvesmu tad, kad gribas padoties. Lai piedalītos seminārā, lūgums iepriekš reģistrēties.

• 12.30 - 13.30 diskusija par nākotnes prasmēm un darba tirgus izaicinājumiem, kurā piedalīsies RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps, nodibinājuma «Iespējamā misija» direktors Kārlis Kravis, Anta Praņeviča no uzņēmuma «Fontes», RTU Absolventu asociācijas valdes pārstāvis un uzņēmuma «MILZU» vadītājs Enno Ence. Katrs diskusijas dalībnieks iepazīstinās ar savu redzējumu par būtiskākajiem darba tirgus jautājumiem tā attīstības aspektā, un tajā varēs iesaistīties arī apmeklētāji. Diskusiju moderēs RTU Sabiedrisko attiecību departamenta direktors Ivars Svilāns.

• 13.00 – 17.00 notiks darba ātrās tikšanās jeb speed dating pasākums, kurā piedalīsies 50 uzņēmumu, aicinot studentus uz četru minūšu sarunu, kuras laikā abas puses varēs novērtēt darba attiecību uzsākšanas potenciālu. Ja pušu intereses sakritīs, pēc pasākuma jaunieši varēs saņemt pavisam konkrētus darba piedāvājumus. Pēc īsajām intervijām studentiem būs iespēja tikties un runāt arī ar citu uzņēmumu pārstāvjiem. Laiks no plkst. 13.00 līdz 15.00 atvēlēts sarunām latviešu valodā, bet no 15.00 līdz 17.00 – angļu valodā, sniedzot iespēju pasākumu apmeklēt arī ārzemju studentiem. Lai piedalītos sociālā uzņēmuma «Visas iespējas» rīkotajā speed dating pasākumā, nepieciešams iepriekš reģistrēties un aizpildīt pieteikuma anketu.

Plašāka informācija

Gatavojamies RTU Karjeras dienai 2020