Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

RTU jau trešo gadu kļūst par e-Paraksta čempioni

3. februāris, 2023
Latvijas Valsts radio un televīzijas centra valdes loceklis Evijs Taube (pirmais no labās) Atzinības rakstu, RTU kļūstot par e-Paraksta čempioni, pasniedza RTU rektora vietniekam Janam Šlihtem. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) jau trešo gadu pēc kārtas Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) ir atzinis par «eParaksta čempioni», jo RTU iekšējās saziņas portāls ORTUS 2022. gadā ir bijis trešais populārākais, kurā lietotāji autorizējās, izmantojot eParaksta identifikāciju. 1. februārī LVRTC valdes loceklis Evijs Taube, sveicot RTU, Atzinības rakstu pasniedza RTU rektora vietniekam Janam Šlihtem.

RTU pirmajā trijniekā ierindojas publiskā sektora kategorijā, kur pirmajā vietā izvirzījusies Valsts kase, bet otrajā – Valsts ieņēmumu dienests.

«Ir lieliski, ka pirmajā trijniekā ir iekļuvusi viena no vadošajām Latvijas universitātēm. Jaunie cilvēki, studenti ir pirmrindnieki elektronisko un informācijas tehnoloģiju risinājumu izmantošanā, tāpēc ikumsakarīgi, ka RTU ir uzrādījusi šādus panākumus,» saka E. Taube. Savukārt J. Šlihte izsaka gandarījumu, ka «mēs esam stabili šajā godpilnajā vietā,» un sola turpināt RTU sākto digitalizāciju.

RTU Attīstības stratēģijā 2020.–2025. gadam digitalizāciju ir izvirzījusi par vienu no prioritātēm un mērķtiecīgi strādā pie procesu digitalizācijas. Jau vairākus gadus, iesniedzot dokumentus RTU, reflektanti visus uzņemšanas procesus, to skaitā arī studiju līgumu parakstīšanu, var nokārtot elektroniski, izmantojot eParakstu. Savukārt RTU absolventi bija Latvijā pirmie, kuri 2018. gadā diplomu pielikumus saņēma elektroniskā formā un parakstītus, izmantojot drošu eParakstu.

Iekšējo portālu ORTUS studijām un darbam nākas izmantot ikvienam RTU studentam un darbiniekam, jo tajā notiek iekšējā saziņa, ir integrēta e-studiju vide, kurā tiek ievietoti mācību materiāli studentiem, kā arī dažādas vadības sistēmas universitātes darbības nodrošināšanai, norisinās dokumentu aprite, kā arī ir atrodami dažādi RTU pieņemtie dokumenti. Lai iekļūtu portālā, iespējams autentificēties ne tikai kā reģistrētam lietotājam, bet savu identitāti apliecināt, arī izmantojot eParakstu.

LVRTC jau tradicionāli februāra sākumā sumina aktīvākos aizvadītā gada e-Paraksta lietotājus. Kopumā eParaksta rīki e-Identitātes apliecināšanai pērn lietoti vairāk nekā 8,3 miljonus reižu, kas ir par 50% vairāk nekā 2021. gadā. Komercsektorā vispopulārākās vietnes, kur iedzīvotāji apliecinājuši identitāti ar eParaksta rīkiem, pērn bijis Datamed.lv, Dokobit.com un «Latvijas Gāzes» klientu portāls. Tāpat ļoti bieži eParaksts izmantots, apmeklējot elektrum.lv, lmt.lv un Tiesu administrācijas portālu elieta.lv.

eParaksta čempions 2022

RTU Sabiedrisko attiecību departaments