Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

RTU izsludina pieteikumu atlasi pēcdoktorantūras pētniecības atbalstam

18. jūnijs, 2019
Foto: Elīna Karaseva, RTU

Lai veicinātu izcilas pētniecības attīstību un jauno zinātnieku karjeras izaugsmi, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) izsludina atklātu pētniecības pieteikumu atlasi pēcdoktorantūras pētniecības atbalsta saņemšanai. Latvijas un ārvalstu jaunie zinātnieki, kuri doktora grādu ir ieguvuši pēdējo desmit gadu laikā, pieteikumus RTU var iesniegt no 2019. gada 22. maija līdz 25. jūnijam.

Atlases konkursa mērķis ir izraudzīties pēcdoktorantus, kuri sniegtu būtisku ieguldījumu izcilas pētniecības attīstīšanā RTU saskaņā ar RTU stratēģiskajiem mērķiem. Jaunie zinātnieki tiek aicināti iesniegt pieteikumus, kas atbilst Latvijas viedās specializācijas stratēģijai un kādai no RTU prioritārajām pētniecības jomām: enerģija un apkārtējā vide; pilsētas un attīstība; informācija un komunikācija; transports; materiāli, procesi un tehnoloģijas; drošība un aizsardzība.

Pēcdoktoranti var pieteikt gan fundamentālos, gan rūpnieciskos pētījumus ar kopējo finansējumu līdz 133 806 eiro. Viena projekta maksimālais īstenošanas laiks ir 36 mēneši. Pēcdoktorantūras pētniecības projektos atbalstāmās darbības: pētniecība, pētījuma rezultātā izstrādāto tehnoloģiju tiesību iegūšana, apstiprināšana un aizstāvēšana, zināšanu un tehnoloģiju pārnese, pēcdoktoranta kompetenču pilnveide (mācības) un starptautiskā mobilitāte un tīklošanās, bakalauru, maģistru un doktoru darbu konsultēšana, pētniecības vai inovācijas projektu sagatavošana iesniegšanai, kā arī sabiedrības iesaiste pētniecības pieteikuma norisēs un informēšana par projekta rezultātiem.

Pēcdoktorantūras pieteikumu atlase RTU ir pirmais posms pētniecības pieteikumu sagatavošanai iesniegšanai Valsts Izglītības un attīstības aģentūras darbības programmas «Izaugsme un nodarbinātība» 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa «Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā» 1.1.1.2. pasākumā «Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts». Otrais posms ietver pēcdoktorantūras pētniecības pieteikuma sagatavošanu Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsta informācijas sistēmā un pieteikuma iesniegšanu ar RTU kā iesniedzēja institūciju.

Plašāka informācija par projektu un pētniecības pieteikumu iesniegumu atlasi RTU un pieteikuma veidlapas.

Potenciālajiem interesentiem gan VIAA, gan RTU rīko seminārus par pēcdoktorantūras pieteikumu atlases konkursu un pieteikumu sagatavošanu: