Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes studenti apgūst digitālo mārketingu Serbijā

7. septembris, 2018

Šajā vasarā no 07.07 līdz 14.07 seši jaunieši no RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes tika izvēlēti, lai dotos uz Serbijas pilsētu Nišu un piedalītos no RTU IEVF apmaksātā projektā “International Summer School of Ecomonics”.

Pasākums, kura laikā iespaidi par jauniepazītu kultūru mijās ar digitālā marketinga pamatprincipiem, pamācībām ceļošanā un sadzīvošanā ar apkārtējiem bija brīnišķīga pieredze, kas deva studentiem gan atpūtu no ikdienas steigas, gan noderīgas pamācības un informāciju tālākajai dzīvei.

“International Summer school of Economics” noris jau 13. gadu, katru reizi pulcējot jauniešus no dažādām valstīm, lai mācītos par tēmām saistītām ar ekonomiku. Šogad mūsu latviešu grupai Serbijā pievienojās studenti no Krievijas, Serbijas un Slovēnijas, kur viņi piedalījās lekcijās un darbnīcās par digitālo marketingu. Lai iegūtās zināšanas tiktu izmantotas praktiski, projekta laikā starptautiskās komandās dalībnieki paši veidoja marketinga kampaņas Facebook.

Jaunieši cītīgi strādāja pie komandas uzdevumiem un mācījās jaunus digitālā marketinga paņēmienus no profesionāļiem, tādēļ viņiem pienācās arī atpūta un Serbijas izpēte. Kultūras vakari, kuros bija iespēja nogaršot dažādu kultūru gardumus un delikateses, kā arī dalīties ar Latvijas našķiem. Ekskursijas uz skaistām vietām kalnos un nozīmīgām vietām Nišas apkārtnē, velosipēdu izbraucieni vai došanās uz ūdens atrakciju parku, šādu atpūtu godam nopelnīja dalībnieki, kas piedalījās šajā projektā.

Katra pieredze ir tā vērta un tieši no problēmām un nesaskaņām ir iespējam mācīties un augt. Projekta laikā, pirms tā un pēc tam studentiem nācās ceļot kopā, baudīt un izmēģināt jaunus un nepierastus ēdienus, iejusties un saprast jaunu kultūru tradīcijas un mentalitāti, tikt galā ar ceļošanas ķibelēm un avioreisu atcelšanu. Mājās viņi atgriezās ar jauniem iespaidiem, pieredzi un draugiem.

Lielu paldies par atbalstu studenti saka prof. E.Gailei–Sarkanei, prof. I.Geipelei, prof. J.Ieviņam, prof. N.Lācei, asoc.prof. D.Šķeulovam un vasaras skolas koordinatoram docentam U.Kamolam.