Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

RTU aicina doktorantus pieteikties komercializācijas apmācībām «Co.Lab»

16. decembris, 2020

Līdz 21. decembrim doktoranti un industrijas pārstāvji tiek aicināti pieteikties zinātnisko pētījumu komercializācijas apmācībām «Co.Lab».

Lai pieteiktos apmācībām, Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina fabrika aicina interesentus aizpildīt anketu.

«Co.Lab» mērķis ir attīstīt un sekmēt pētniecības un komercdarbības sektoru ciešāku sadarbību, iesaistot jauno zinātnieku – doktorantu pētniecības procesā biznesa līderus, paralēli nodrošinot pētījuma komerciālā rakstura izvērtējamu un jaunā zinātnieka uzņēmējspēju un inovatīvās domāšanas veicināšanu.

Apmācību laikā doktoranti veido komandu ar iepriekš izvēlētiem industrijas pārstāvjiem, lai strādātu pie pētījuma komercializācijas potenciāla izvērtēšanas un tā ieviešanas stratēģijas.

Industrijas pārstāvjiem šī programma piedāvā apgūt un izmantot nebijušas darba metodes, savukārt jaunajiem pētniekiem dod plašāku skatījumu uz to, kā viņu paveiktais varētu materializēties. Doktoranti, piedaloties programmā, var saņemt 228 eiro lielu ikmēneša stipendiju. «Co.Lab» ilgs no janvāra līdz maija. Nodarbības notiks tiešsaistē, tiek plānotas arī individuālas konsultācijas.

«Co.Lab» ir viena no projekta «RTU Inovāciju granti studentiem» aktivitātēm. Lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspēju, RTU īsteno nebijušu projektu «Inovāciju granti studentiem» (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem»). Visa līmeņa studentiem tiek piedāvāts iesaistīties dažādās aktivitātēs un pilnveidot uzņēmējspēju, sadarboties ar industriju, attīstīt agrīnas zinātņietilpīgas biznesa idejas, saņemt stipendiju un atbalsta grantu. «RTU Inovāciju granti studentiem» ir platforma studentiem, industrijai un zinātniekiem, kas veicina savstarpējo sadarbību, izstrādi un jaunradi.

Uzzini vairāk par «RTU Inovāciju granti studentiem» un apskati iepriekšējo sezonu studentu veikumu.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

16. decembris, 2020 plkst. 10:40