Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Pētīs koučinga ietekmi uz uzņēmumu darbības efektivitāti

10. janvāris, 2020
Foto: Pixabay.com

Rīgas Tehniskās universitāte (RTU) sadarbībā ar Starptautisko Koučinga federāciju pētīs, kā koučings ietekmē uzņēmumu darbības efektivitāti Latvijā; aicina uzņēmumus pieteikties dalībai pētījumā.

Starp Starptautiskās Koučinga federācijas (International Coaching Federation - ICF) Latvijas nodaļu un RTU ir noslēgts nodomu protokolu par sadarbību izpētes projektā. Pētījums ir daļa no Latvijas koučinga akcelerācijas programmas, kuras trīs galvenie mērķi ir veidot un padziļināt izpratni par koučingu un tā ietekmi Latvijas uzņēmumu vidū, veicināt profesionālo kouču un Starptautiskās Koučinga Federācijas (International Coaching Federation - ICF) atpazīstamību Latvijā.

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) profesore Nataļja Lāce norāda, ka «šis projekts veicinās RTU sadarbību ar biznesa sektoru. Tā mērķis ir paaugstināt pētījumu aktualitāti uzņēmējdarbības vidē un piedāvāt inovatīvu, konkurētspējīgu pieeju, lai veiksmīgāk apvienotu interesējošās pētījumu jomas ar to, kas ir vērtīgs plašākai sabiedrībai.»

RTU izstrādās metodiku koučinga efektivitātes novērtēšanai un veiks novērtēšanu, savukārt ICF Latvia nodrošinās profesionālu, sertificētu speciālistu piesaisti koučinga procesa īstenošanai iesaistītajos uzņēmumos. Pētījumā iesaistītajiem uzņēmumiem šī ir iespēja veikt izmērāmu ieguldījumu ilgtspējīgā attīstībā un iegūt praktiskus, savām vajadzībām un specifikai pielāgotus instrumentus, kas veicinās uzņēmuma efektivitāti tādos aspektos kā uzstādīto mērķu sasniegšana, darbinieku motivācija un lojalitāte, līderība un vadība u.c. ICF Latvia prezidents Artur Chernikau atzīst: «Koučings Latvijā ir labi zināms un izmantots instruments. Daudzi biznesa un individuālie klienti jau ir piedzīvojuši, kādu pozitīvu ietekmi koučings var sniegt ne tikai personīgajā izaugsmē, bet arī uzņēmumu attīstībā. Tomēr pietiekami lielai sabiedrības daļai joprojām nav saprotams, kas tieši ir profesionālis koučings, kādas ir atšķirības kouču sertifikācijas un akreditācijas līmeņos, kā arī to, kā tieši izmērīt koučinga investīciju atdevi (ROI). Pētījuma «Koučinga ietekme uz uzņēmuma darbības efektivitāti» mērķis ir sniegt izmērāmu ieskatu tajā, kāds efekts ir koučinga kultūras attīstīšanai uzņēmuma vidē ilgtermiņā. Līdz ar to mēs aicinām uzņēmumus, kas ir gatavi spert nākamo soli ilgtspējīgā uzņēmējdarbībā, pieteikties un kļūt par dalībniekiem šajā pētījumā.»

Pieteikties dalībai pētījumā aicināti dažādu nozaru uzņēmumi, kuros strādā vismaz 10 darbinieki un kuri veic saimniecisko darbību vismaz divus gadus. Pētījums tiks īstenots no marta, tas ilgs līdz sešiem mēnešiem katrā uzņēmumā. Pētījumā tiks iesaistīti ne vairāk kā 15 uzņēmumi. Pieteikties pētījuma iespējams līdz 28. februārim, īsi aprakstot kādu uzņēmuma izaicinājumu vēlētos risināt ar koučinga metodes palīdzību. Iespēja pieteikties dalībai pētījumā būs arī projektam veltītā pasākumā, kas notiks SEB banka inovāciju centrā 13. februārī.

ICF ir starptautiska koučinga federācija, lielākā globālā kouču apvienība, kas rūpējas, lai jebkurā pasaules vietā ICF kouči darbojas pēc vienotiem profesionāliem un ētikas standartiem. ICF darbība veltīta profesijas un koučinga attīstībai, nosakot augstus profesionālos standartus, sniedzot neatkarīgu sertifikāciju un veidojot akreditētu kouču resursu visā pasaulē. ICF Latvijas nodaļā satiekas dažādu koučinga programmu absolventi (šobrīd Latvijā ir četras ICF akreditētas mācību programmas), un piedaloties dažādās iniciatīvās un darba grupās, veicina savu izaugsmi, kā arī veido Latvijas sabiedrības viedokli par profesionālu koučingu.

RTU IEVF nodrošina visu līmeņu augstākās izglītības iegūšanu dažādos ekonomikas un uzņēmējdarbības virzienos, veic mācību metodiskās izstrādes un zinātniskos pētījumus.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

10. janvāris, 2020 plkst. 15:59