Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Par RTU padomes priekšsēdētāju ievēlēts «Sakret Holdings» vadītājs Andris Vanags

2. marts, 2022
RTU padomes priekšsēdētājs Andris Vanags. Foto – Vitālijs Vinogradovs, RTU

Otrdien, 1. martā, pirmoreiz notika Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) padomes sēde, kurā par padomes priekšsēdētāju ievēlēja AS «Sakret Holdings» padomes priekšsēdētāju Andri Vanagu, savukārt par priekšsēdētāja vietnieci – RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes asociēto profesori Anitu Straujumu.

RTU padomi saskaņā ar Augstskolu likumu viedo 11 locekļi, no kuriem piecus izraugās RTU Senāts, piecus – Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un izvirza Ministru kabinets, savukārt vienu izvirza Valsts prezidents. 15. februārī jauno RTU padomi apstiprināja Ministru kabinets, savukārt 21. februārī pārliecinošu atbalstu jaunās padomes sastāvam balsojumā izteica RTU Satversmes sapulce.

No RTU padomē ir ievēlēti pieredzējuši izglītības un zinātnes nozares eksperti – RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes profesors Jurģis Poriņš, RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes vadošais pētnieks Jānis Ločs, RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes asociētā profesore Anita Straujuma, RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes profesors Jānis Grabis un RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes pētnieks Jānis Braunfelds. RTU pārstāvji ir no akadēmiskās vides un padomē nodrošinās akadēmisko un zinātnisko kompetenci.

IZM darbam padomē izraudzījusies VAS «Elektroniskie sakari» «5G Techritory» programmas vadītāju Neilu Kalniņu, RTU Rīgas Biznesa skolas Padomnieku konventa priekšsēdētāju un Pasaules Bankas privātā sektora finansēšanas struktūrvienības «International Finance Corporation» starptautisko programmu vadītāju Sandu Liepiņu, AS «Sakret Holdings» padomes priekšsēdētāju, Biznesa augstskolas «Turība» asociēto profesoru, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētāja padomnieku Andri Vanagu, kā arī divus starptautiskos ekspertus – RTU Goda doktoru, Āhenes Reinas-Vestfālenes Tehniskās universitātes Vācijā profesoru Riku de Donkeru (Rik De Doncker) un Ālto Universitātes Somijā Inženierzinātņu skolas dekānu un mehāniskās inženierijas profesoru Geriju Markī (Gary B. Marquis).

Savukārt Valsts prezidents Egils Levits darbam RTU padomē izvirzīja Latvijas Universitātes (LU) Datorikas fakultātes un Vaterlo universitātes Kvantu skaitļošanas institūta profesoru, Latvijas Zinātņu akadēmijas īsteno locekli Andri Ambaini.

Augstskolu padomes ir jauna augstskolu iekšējās pārvaldības institūcija. Tā ir koleģiāla augstākā lēmējinstitūcija, kas atbildīga par augstskolas ilgtspējīgu attīstību, stratēģisko un finanšu uzraudzību. Padomei jānodrošina arī valsts augstskolas darbība atbilstoši tās attīstības stratēģijā noteiktajiem mērķiem.

Saistītie tagi: