Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Par godu RTU jubilejai studentu pilsētiņā Ķīpsalā tiks iestādīti 160 koki

28. jūnijs, 2022
RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā rektors, prorektori, dekāni, padomes un Studentu parlamenta pārstāvji iestāda pirmos 18 kokus. Svinot RTU 160. jubileju, kopumā tiks iestādīti 160 koki. Foto: Elīna Karaseva un Vitālijs Vinogradovs, RTU

Svinot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 160. jubileju, 28. jūnijā studentu pilsētiņā Ķīpsalā sākta 160 jaunu koku stādīšana. RTU ir starp 50 pasaules zaļākajām universitātēm, un līdz 2030. gadam tā apņēmusies sasniegt klimata neitralitāti.

Svinīgais koku stādīšanas pasākums notika Ķīpsalas studentu pilsētiņas centrālajā laukumā – Kolonādē –, Āzenes ielā 8. Pirmos kokus iestādīja RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, studiju prorektors Uldis Sukovskis, zinātņu prorektors Tālis Juhna, finanšu prorektors Ingars Eriņš, rektora vietnieks digitalizācijā Jans Šlihte, kā arī RTU Senāta priekšsēdētāja un Inženierekonomikas un vadības fakultātes dekāne Elīna Gaile-Sarkane un administratīvais direktors Juris Iljins.

Kokus stādīja Datorzinātnes un informācijas fakultātes dekāns Agris Ņikitenko, Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes dekāns Oskars Krievs, Elektronikas un telekomunikācijas fakultātes dekāna p.i. Vjačeslavs Bobrovs un Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes dekāns Ēriks Geriņš. Svinīgajā koku stādīšanā piedalījās arī šogad ievēlētie RTU padomes locekļi – Andris Ambainis, Jānis Braunfelds, Jānis Ločs –, kā arī RTU Studentu parlamenta pārstāvji – Aneta Tarasova, Alise Drozdova, Aigars Čākurs, Laura Asarīte, Iļja Stogovs, Einārs Platacis, Elvis Znotiņš un Valters Šnē.

Sākot RTU 160. jubilejas svinības, 28. jūnijā tika iestādīti dižskābārži, sarkanās kļavas un sakuras. Dažādu koku stādīšana, padarot studentu pilsētiņu arvien zaļāku, studentiem, darbiniekiem un klimatam draudzīgāku, turpināsies līdz RTU jubilejai 14. oktobrī. Koku stādīšanā iesaistīties zinātnieki, mācībspēki, studenti un visu RTU struktūrvienību darbinieki, apliecinot, ka RTU lielākā vērtība ir cilvēki – zinātkāri studenti, pasaules līmenī konkurētspējīgi zinātnieki, inovatīvi domājoši inženieri un motivēti darbinieki, kuri kopā veido RTU par dinamisku un modernu zinātnes un tehnoloģijas universitāti.

RTU jau ir viena no pasaules 50 zaļākajām universitātēm, ko apliecina zaļās politikas un ilgtspējas reitings «GreenMetric», un arī viena no aktīvākajām universitātēm pasaulē, kas cīnās pret klimata pārmaiņām, ko savukārt apliecina «The Times Higher Education Impact Rankings». Iestādot papildu 160 kokus, universitāte mērķtiecīgi turpina īstenot ambiciozo plānu līdz 2030. gadam sasniegt klimatneitralitāti. Proti, panākt, ka tās darbība nerada vai rada ļoti nelielas oglekļa emisijas. Lai sasniegtu mērķi, RTU gan pati aktīvi darbojas, piemēram, Ķīpsalā veido Baltijā lielāko un modernāko inženierzinātņu centru atbilstoši ilgtspējas principiem, atsakās no iekšdedzes dzinēju automašīnām, ievieš viedo apgaismojumu, ilgtspējīgu resursu pārvaldības politiku, gan arī paplašina RTU darbinieku un studentu izpratni par vides jautājumiem un sekmē videi draudzīgu tehnoloģiju radīšanu un izmantošanu.

RTU ir vienīgā daudznozaru tehnoloģiju universitāte Latvijā. Tās deviņās fakultātēs iespējams iegūt daudzpusīgu izglītību augstajās tehnoloģijās un inženierzinātnēs, kā arī sociālajās un humanitārajās zinātnēs. Universitāte dibināta 1862. gadā. Ar dažādiem pasākumiem visa gada garumā tiek svinēta universitātes 160. jubileja.

Par godu RTU jubilejai studentu pilsētiņā Ķīpsalā tiek stādīti koki

RTU Sabiedrisko attiecību departaments