Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Noslēgusies starptautiska zinātniskā konference «Inforum 2017»

1. septembris, 2017

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta (SESMI) Starptautisko ekonomisko sakaru, transporta ekonomikas un loģistikas katedrā no 28. augusta līdz 1. septembrim norisinājās 25. «Inforum» (Interindustry Forecasting at the University of Meryland) starptautiskā konference. Katru gadu konference notiek kādā no partnervalstīm, šogad to organizēja RTU IEVF, un tajā piedalījās sadarbības partneri no 14 valstīm.

Konferences atklāšanā RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna konferences dalībniekus iepazīstināja ar RTU darbību un sasniegumiem zinātnē, kā arī apliecināja atbalstu «Inforum» projekta grupas zinātniskajiem pētījumiem RTU IEVF.

Konferencē tika apspriesti ekonometrisko, izmaksu un izlietojuma, kā arī «Inforum» tipa ekonomiski matemātisko modeļu veidošanas un pielietošanas jautājumi dažādu valstu tautsaimniecības un rūpniecības nozaru struktūras dinamikas analīzē un prognozēšanā. No RTU IEVF konferencē referēja asoc. prof. Velga Ozoliņa un prof. Remigijs Počs par Latvijas nozaru konkurētspējas analīzi, izmantojot makroekonomiskos modeļus. Citu valstu zinātnieki savos referātos šogad atspoguļoja strukturālo pārmaiņu analīzes un modelēšanas jautājumus, darbaspēka migrācijas un cilvēkkapitāla novērtēšanas un modelēšanas problemātiku, dažādus pievienotās vērtības eksporta aspektus un citus pētījumu rezultātus. Šā gada konferences programmā papildus zinātnisko referātu sesijām bija iekļauts arī praktiskais seminārs par specializētās modelēšanas programmatūras «Portable Dyme» specifiku un pielietošanu.

«Inforum» modeļu izstrādes zinātniski pētniecisko projektu uzsāka pirms 50 gadiem, un tagad turpina to sekmīgi attīstīt ASV Merilendas universitātes zinātnieki. Projektā pašlaik ir iesaistīti zinātnieki un zinātniskās institūcijas no 24 valstīm – ASV, Austrālijas, Austrijas, Beļģijas, Kanādas, Ķīnas, Dānijas, Igaunijas, Francijas, Vācijas, Ungārijas, Itālijas, Japānas, Korejas, Latvijas, Lietuvas, Meksikas, Polijas, Krievijas, Dienvidāfrikas, Spānijas, Šveices, Taizemes un Turcijas. Nozīmīgs notikums konferencē bija sadarbības līguma parakstīšana starp «Inforum» grupas nacionālajiem partneriem.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

1. septembris, 2017 plkst. 11:17